Skip to content Skip to footer

Chirurgiczne leczenie otyłości to skuteczna metoda umożliwiająca redukcję masy ciała poprzez operację żołądka, która zasadniczo polega na zmniejszeniu jego objętości. Operacje bariatryczne zalecane osobom, których wskaźnik BMI wynosi co najmniej 40 (z otyłością olbrzymią) lub mniej, jeśli nadmiernej wadze towarzyszą inne dolegliwości. Zabiegi zmniejszania żołądka są stosowane, gdy konwencjonalne metody takie jak dieta, ćwiczenia czy farmakoterapia nie przynoszą oczekiwanych efektów. Interwencja chirurgiczna może w takim przypadku nawet uratować życie pacjenta.

Metody operacyjnego zmniejszania żołądka

Operacje bariatryczne dzieli się na restrykcyjne i wyłączające. Złotym standardem chirurgii otyłości stało się już laparoskopowe zmniejszanie żołądka – znacznie mniej inwazyjne niż tradycyjna oparacja. W naszej klinice oferujemy następujące zabiegi:

Uzupełnieniem operacji zmniejszania żołądka może być wykonana w późniejszym okresie (już po schudnięciu) plastyka brzucha lub liposukcja.

Efekty operacji bariatrycznych

Celem zabiegów jest modyfikacja przewodu pokarmowego pacjenta w taki sposób, by ograniczyć ilość przyjmowanych przez niego pokarmów. Prowadzi to do znacznej, trwałej redukcji masy ciała (do 70% w ciągu roku), stabilizacji produkcji hormonów i poprawy ogólnego stanu zdrowia. Wielu pacjentom operacja bariatryczna umożliwia powrót do normalnego życia. Niezbędne jest jednak ścisłe przestrzeganie zaleceń lekarzy i zmiana nawyków żywieniowych.

Chirurgiczne leczenie otyłości

Carella - logo
Lokalizacja

Polska
al. 1000 Lecia P. P. 10 lok. 2B
Białystok, 15-111

Social media

Medycyna estetyczna:
+48 537 777 951

+48 796 777 951

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-Piątek: 8 -20

Sobota/Niedziela: Zamknięte

 

Zapisz się i otrzymuj informacje o promocjach 🎁

Nie chcemy wysyłać spamu! Sprawdź naszą Polityka prywatności

PJK Consulting © 2023

<