Skip to content Skip to footer

Co dokładnie rozumieć pod terminem medycyna estetyczna?

Terminu medycyna estetyczna, z łaciny medicina aesthetica, zaczęto używać w latach 70. XX wieku, choć jej korzenie sięgają czasów starożytnych – Egipcjanki, Greczynki czy Rzymianki chętnie poprawiały swoją urodę, korzystając z różnorodnych zabiegów. Przez lata metody i techniki ewoluowały, jednak dopiero w 1973 roku we Francji powstało pierwsze na świecie Towarzystwo Medycyny Estetycznej założone przez endokrynologa, Jeana-Jacquesa Legranda. Co dzisiaj uważa się za medycynę estetyczną i jakie zabiegi są oferowane w jej ramach?

Definicja medycyny estetycznej 

Oficjalna polska definicja medycyny estetycznej zatwierdzona przez Naczelną Radę Lekarską powstała całkiem niedawno, bo w 2020 roku. Brzmi ona jak następuje: 
„Medycyna estetyczna jest zespołem świadczeń zdrowotnych wiążących się z ingerencją w tkanki ludzkie, wykonywanych przez lekarzy i lekarzy dentystów, służącym przywracaniu lub poprawie fizycznego, psychicznego i społecznego samopoczucia pacjenta poprzez poprawę jego wyglądu lub jego akceptacji”.
Mówiąc prościej, medycyna estetyczna obejmuje nieinwazyjne lub mało inwazyjne zabiegi podnoszące atrakcyjność fizyczną. W przeciwieństwie do chirurgii plastycznej nie jest jednak specjalizacją lekarską.

Jakie są rodzaje zabiegów estetycznych? 

Zabiegi medycyny estetycznej można podzielić na wykonywane w obrębie twarzy i ciała. Zabiegi na twarz obejmują odmładzanie i ujędrnianie skóry, niwelowanie zmarszczek, blizn, trądziku, przebarwień i innych niedoskonałości. Obecnie procedur tych jest bardzo dużo, a do najpopularniejszych należą: wstrzykiwanie botoksu, kwasu hialuronowego i PRP, karboksyterapia, termolifting, zabiegi laserowe oraz ultradźwiękowe czy leczenie trądziku Kleresca.

Zabiegi na ciało umożliwiają modelowanie sylwetki, likwidację cellulitu, budowanie mięśni, ujędrnienie skóry czy trwałą depilację. Pełną ofertę i szczegóły można znaleźć na naszej stronie – zapraszamy!

Carella - logo
Lokalizacja

Polska
al. 1000 Lecia P. P. 10 lok. 2B
Białystok, 15-111

Social media

Medycyna estetyczna:
+48 537 777 951

+48 796 777 951

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-Piątek: 8 -20

Sobota/Niedziela: Zamknięte

 

Zapisz się i otrzymuj informacje o promocjach 🎁

Nie chcemy wysyłać spamu! Sprawdź naszą Polityka prywatności

PJK Consulting © 2022
<