Skip to content Skip to footer

Czy liposukcja jest bolesna?

Liposukcja to najskuteczniejsza z metod pozbywania się nadmiaru tkanki tłuszczowej z określonych obszarów ciała – brzucha, ud, ramion, podbródka etc. Warto się na nią zdecydować, gdy mimo diety i regularnych ćwiczeń konkretne miejsca nadal wymagają wysmuklenia. Przed podjęciem decyzji o zabiegu dobrze jednak dowiedzieć się więcej o jego przebiegu, a także poznać odpowiedź na często stawiane przez pacjentów pytanie: czy liposukcja boli?

Jakie znieczulenie stosuje się przy liposukcji?

Odsysanie tłuszczu to operacja chirurgiczna polegająca na usunięciu komórek tłuszczowych za pomocą kaniuli (tępej igły) wprowadzanej pod skórę przez niewielkie nacięcia. Ponieważ jest to zabieg inwazyjny, wymaga znieczulenia – w zależności od rozległości obszaru, z którego tłuszcze będzie odsysany, stosuje się pełną narkozę lub krótkotrwałe znieczulenie dożylne. Sama procedura jest zatem całkowicie bezbolesna, a pacjent pozostaje uśpiony i nie pamięta, co się działo.

Istnieją różne techniki przeprowadzania liposukcji. Stosowana w naszej klinice metoda Body Jet opiera się na wprowadzeniu przez kaniulę specjalnego roztworu, który ułatwia oddzielenie komórek tłuszczowych, a ponadto działa znieczulająco i zwęża naczynia krwionośne, ograniczając krwawienie. Body Jet zapewnia dzięki temu najwyższy komfort naszym pacjentom, pozwalając zmniejszyć ilość aplikowanych leków anestetycznych.

Samopoczucie bezpośrednio po zabiegu

Rekonwalescencja po zabiegu liposukcji Body Jet trwa około dwóch tygodni. W tym czasie pacjent odczuwa dyskomfort, a także ból o różnym nasileniu, który można złagodzić dostępnymi bez recepty lekami przeciwbólowymi. Pojawiają się miejscowe obrzęki i zasinienia – by je zredukować, należy nosić uciskowe ubranie lub opatrunek. Po liposukcji zaleca się również regularne masaże w formie drenażu limfatycznego, które wspomagają przepływ chłonki i zapobiegają jej zastojom.

Carella - logo
Lokalizacja

Polska
al. 1000 Lecia P. P. 10 lok. 2B
Białystok, 15-111

Social media

Medycyna estetyczna:
+48 537 777 951

+48 796 777 951

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-Piątek: 8 -20

Sobota/Niedziela: Zamknięte

 

Zapisz się i otrzymuj informacje o promocjach 🎁

Nie chcemy wysyłać spamu! Sprawdź naszą Polityka prywatności

PJK Consulting © 2023

<