Skip to content Skip to footer

Jak zredukować zmarszczki na twarzy?

Proces starzenia jest naturalny i nieunikniony, a jedna z jego widocznych oznak to utrata jędrności skóry skutkująca pojawianiem się na twarzy linii, zmarszczek i bruzd. Na szczęście istnieją skuteczne metody pozwalające je zniwelować i odzyskać młody wygląd – należą do nich zabiegi medycyny plastycznej i estetycznej, dające znacznie lepsze i trwalsze rezultaty niż wklepywanie kremów przeciwzmarszczkowych. W tym wpisie prezentujemy tylko niektóre z nich.

Facelift: jego wady i zalety 

Zdecydowanie najbardziej skutecznym, ale też inwazyjnym zabiegiem redukującym zmarszczki jest lifting, czyli chirurgiczne nacięcie, a następnie naciągnięcie skóry twarzy połączone z usunięciem jej nadmiaru. Taka operacja pozwala wyraźnie odmłodzić twarz i poprawić jej owal, nawet gdy zmarszczki są liczne i głębokie. Efekty utrzymują się długo – aż do 10 lat. Idealni kandydaci do zabiegu to osoby powyżej 45 roku życia z wyraźnymi bruzdami i nadmiarem wiotkiej skóry na twarzy i szyi.

Jak każda poważna operacja facelift wiąże się jednak z ryzykiem powikłań, a także czasochłonną rekonwalescencją. Na ostateczne efekty zabiegu trzeba bowiem poczekać nawet kilka miesięcy, a bezpośrednio po operacji twarz jest opuchnięta i zasiniała.

Mało inwazyjne metody redukcji zmarszczek 

Osobom, które uskarżają się na pierwsze oznaki starzenia w postaci delikatnych zmarszczek i utraty napięcia skóry twarzy, polecamy mało inwazyjne, bezpieczne zabiegi medycyny estetycznej w naszej klinice w Białymstoku pozwalające na efektywną redukcję zmarszczek. Należą do nich:

  • wstrzyknięcie botoksu w mięśnie mimiczne;
  • wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym;
  • wampirzy lifting bazujący na iniekcji osocza bogatopłytkowego;
  • zabiegi laserem;
  • karboksyterapia, czyli podanie dwutlenku węgla pod skórę;
  • termolifting;
  • zabiegi z wykorzystaniem nici;
  • RF Skinfrax

i wiele innych. W razie pytań i wątpliwości zachęcamy do kontaktu – nasi eksperci pomogą dobrać optymalny zabieg pozwalający uzyskać wymarzone efekty.

Carella - logo
Lokalizacja

Polska
al. 1000 Lecia P. P. 10 lok. 2B
Białystok, 15-111

Social media

Medycyna estetyczna:
+48 537 777 951

+48 796 777 951

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-Piątek: 8 -20

Sobota/Niedziela: Zamknięte

 

Zapisz się i otrzymuj informacje o promocjach 🎁

Nie chcemy wysyłać spamu! Sprawdź naszą Polityka prywatności

PJK Consulting © 2023

<