Skip to content Skip to footer

Kiedy kobiety najczęściej decydują się na operację biustu?

Przyczyn, dla których kobiety poddają się operacjom mającym na celu skorygowanie wyglądu ich biustu, jest wiele. Ich wspólnym mianownikiem jest niezadowolenie z obecnego stanu rzeczy i chęć jego zmiany. W zależności od problemów, z jakimi boryka się dana pani, piersi można powiększyć, podnieść, zmniejszyć lub zrekonstruować. W tym wpisie przedstawimy wskazania do każdej z wymienionych operacji.

Wskazania do podniesienia lub powiększenia piersi 

Na zabieg uniesienia, często połączony z powiększeniem piersi najczęściej decydują się kobiety, których biust utracił jędrność i zaczął opadać w wyniku przebytych ciąż, znacznej redukcji masy ciała lub postępujących procesów starzenia. Dzięki temu zabiegowi piersi odzyskują swój pierwotny kształt, stają się pełniejsze, a kobieta może poczuć się młodziej i atrakcyjniej.

Powiększenie biustu to z kolei propozycja dla kobiet, które z natury mają niewielkie piersi i chciałyby to zmienić. Wszczepienie implantów sprawia, że biust można zwiększyć o jeden lub dwa rozmiary, zyskując naturalnie wyglądające, pełne piersi.

Kto jest kandydatką do zmniejszenia biustu? 

Podczas gdy wiele pań marzy o większym biuście, inne zmagają się ze zbyt dużymi piersiami, które utrudniają im codzienne funkcjonowanie, w tym uprawianie sportu, a nawet powodują bóle kręgosłupa. Mammoplastyka redukcyjna, jaką przeprowadzamy w naszej klinice w Białymstoku, to operacja biustu polegająca na usunięciu nadmiaru tkanki i wymodelowaniu piersi. W efekcie stają się one mniejsze i zgrabniejsze, a kobieta zyskuje większy komfort życia i lepsze samopoczucie. Pamiętajmy, że zarówno mały, jak i bardzo duży biust może być przyczyną kompleksów!

Rekonstrukcja piersi po mastektomii 

Na koniec warto wspomnieć o jeszcze jednej istotnej przyczynie, dla której wiele kobiet decyduje się na zabieg operacyjny w obrębie biustu. Jest nią przebyta mastektomia, czyli amputacja jednej lub obu piersi. Operacja rekonstrukcji pozwala pacjentkom odzyskać wcześniejszy wygląd, złagodzić traumę po przebytej chorobie i podnieść komfort psychiczny.

Carella - logo
Lokalizacja

Polska
al. 1000 Lecia P. P. 10 lok. 2B
Białystok, 15-111

Social media

Medycyna estetyczna:
+48 537 777 951

+48 796 777 951

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-Piątek: 8 -20

Sobota/Niedziela: Zamknięte

 

Zapisz się i otrzymuj informacje o promocjach 🎁

Nie chcemy wysyłać spamu! Sprawdź naszą Polityka prywatności

PJK Consulting © 2023

<