Skip to content Skip to footer

Liposukcja to zabieg medycyny estetycznej polegający na odsysaniu tkanki tłuszczowej z określonych obszarów ciała. W ten sposób można efektywnie skorygować kształt ciała i uzyskać wymarzoną sylwetkę, trwale pozbywając się nieestetycznych boczków, wiszącego brzucha, wysmuklając uda, pośladki czy ramiona. Pierwsze zabiegi tego typu były wykonywane już w latach 60. ubiegłego wieku, ale obecnie dysponujemy znacznie nowocześniejszym sprzętem i technikami, które podniosły bezpieczeństwo i skuteczność liposukcji. W efekcie stała się ona jednym z najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej na świecie. Obecnie pozyskany z ciała tłuszcz, po odpowiedniej obróbce, może zostać też wykorzystany jako naturalny wypełniacz w procedurze lipofillingu.

Liposukcja sprawdza się doskonale w przypadku osób zdrowych o prawidłowej masie ciała, którym mimo ćwiczeń i diety trudno pozbyć się nadmiaru tłuszczu z konkretnego obszaru.

Jak wygląda zabieg odsysania tkanki tłuszczowej?

Zabieg liposukcji musi być wykonywany przez chirurga plastycznego, zwykle w znieczuleniu ogólnym lub dożylnym. Polega on na wprowadzeniu pod skórę specjalnej kaniuli podłączonej do urządzenia wytwarzającego podciśnienie, dzięki czemu możliwe jest rozbicie i odessanie tkanki tłuszczowej (maksymalnie 5 litrów podczas jednego zabiegu). Zaawansowane technologicznie urządzenia, takie jak stosowany w naszej klinice Body Jet®, ułatwiają oddzielenie tkanki tłuszczowej od łącznej poprzez wykorzystanie strumienia specjalnego roztworu. Podnosi to bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu, skracając przy tym czas rekonwalescencji.

Poznaj liposukcję Body Jet® – metodę odsysania tłuszczu na miarę XXI wieku!

Wyjątkowość metody Body Jet®, którą stosujemy w naszej klinice, polega na dodatkowym wykorzystaniu strumienia wody. Przy pomocy kaniuli do tkanki tłuszczowej zostaje wprowadzony roztwór, który wspomaga oddzielanie komórek tłuszczowych od tkanki łącznej i nie oddziałuje na nerwy oraz naczynia krwionośne. Również dzięki temu odessany tłuszcz może zostać ponownie wszczepiony w ciało pacjenta, np. w celu powiększenia piersi, modelowania pośladków czy twarzy.

Ponadto aplikowany roztwór ma działanie znieczulające i zwęża naczynia krwionośne. Dzięki temu zabieg staje się bezpieczniejszy: krwawienie zostaje znacznie zmniejszone, a ilość podawanych pacjentowi leków anestetycznych można zredukować.

 

Kto jest kandydatem do liposukcji?

Osoby, u których nadmiar tkanki tłuszczowej zlokalizowany jest w konkretnych obszarach ciała, a stosowanie diet odchudzających i ćwiczeń okazało się niewystarczające do jego usunięcia. Dobrym kandydatem do odsysania tłuszczu jest osoba dorosła, o elastycznej i jędrnej skórze, z odpowiednio mocnym napięciem mięśniowym. Ponadto musi charakteryzować się ogólnym dobrym zdrowiem, bez stanów zagrażających życiu lub chorób mogących negatywnie wpłynąć na gojenie się rany pozabiegowej.

 

Przed operacją

Sukces i bezpieczeństwo liposukcji zależą od Twojej szczerości w rozmowie z konsultującym chirurgiem plastycznym. Lekarz zada Ci wiele pytań dotyczących Twojego zdrowia, stylu życia i oczekiwań dotyczących efektów zabiegu, dlatego przygotuj się na szczegółową rozmowę o powodach, dla których planujesz liposukcję. Specjalista chętnie odpowie również na wszystkie Twoje pytania i rozwieje ewentualne wątpliwości.

 

Przebieg operacji

Liposukcja polega na odessaniu tkanki tłuszczowej z konkretnej okolicy ciała za pomocą wydrążonego instrumentu przypominającego tępą igłę (kaniuli) podłączonego do maszyny ssącej. Przed jego wprowadzeniem wykonuje się niewielkie cięcia, przez które podaje się roztwór Kleina rozmiękczający tkanki – pozwala to uniknąć uszkodzeń i znacznie redukuje ryzyko powstania obrzęków i krwiaków. Następnie chirurg rozbija i usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej za pomocą kaniuli.

 

Znieczulenie

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym lub dożylnym. Wybór zależy między innymi od wielkości obszaru poddawanego liposukcji.

 

Po zabiegu

Po skończonym zabiegu na miejsce operowane zostanie założone specjalne ubranie lub opatrunek uciskowy. Okres rekonwalescencji trwa ok. 14 dni – znacznie krócej niż w przypadku innych metod odsysania tłuszczu. W tym czasie należy nosić odzież uciskową, a następnie wykonywać masaże drenażowe, które przyspieszają regenerację.

 

Spodziewane efekty odsysania tłuszczu

Wraz ze zmniejszającym się obrzękiem operowanej okolicy zaczniesz zauważać efekty ok. 6 tygodni po zabiegu. Poddana liposukcji okolica ciała stanie się wyraźnie smuklejsza, znikną niechciane „boczki” czy fałdki tłuszczu, pozbędziesz się również uporczywego cellulitu. W rezultacie konieczna będzie wymiana ubrań na rozmiar mniejsze! Kontrola masy ciała oraz zachowanie zdrowego stylu życia pomogą Ci w utrzymaniu zadowalającego efektu zabiegu na długo.

 

Liposukcja

Carella - logo
Lokalizacja

Polska
al. 1000 Lecia P. P. 10 lok. 2B
Białystok, 15-111

Social media

Medycyna estetyczna:
+48 537 777 951

+48 796 777 951

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-Piątek: 8 -20

Sobota/Niedziela: Zamknięte

 

Zapisz się i otrzymuj informacje o promocjach 🎁

Nie chcemy wysyłać spamu! Sprawdź naszą Polityka prywatności

PJK Consulting © 2023

<