Skip to content Skip to footer

Metody leczenia trądziku

Trądzik to choroba skóry, która może dotknąć osoby w każdym wieku. Najczęściej dotyczy ona młodych ludzi w wieku dojrzewania, ale nie tylko. Problem ten może dotykać również osoby dorosłe. Obecna kosmetologia oraz medycyna ma na niego sprawdzone sposoby, omawiamy je w tym artykule.

Najpopularniejsze sposoby leczenia trądziku

Istnieje wiele metod, które z większą lub mniejszą skutecznością stosuje się w leczeniu trądziku. Oprócz zdrowej diety i odpowiedniej, domowej pielęgnacji skóry można wymienić również inne metody bazujące między innymi na zastosowaniu bogatych w składniki aktywne preparatów lub nawet leków. Dzieli się je na:

  • Leczenie miejscowe, do którego stosuje się różnego rodzaju maści i kremy z zawartością składników aktywnych w odpowiednim stężeniu. Do składników mających działanie przeciwtrądzikowe zaliczamy między innymi retinoidy, nadtlenek benzoilu, kwas azelainowy czy antybiotyki miejscowe, takie jak klindamycyna, erytromycyna i jej pochodne.
  • Leczenie ogólne, podczas którego przyjmuje się środki doustne, takie jak retinoidy, antybiotyki czy leki hormonalne. Stosowanie tych preparatów nie jest oczywiście bez znaczenia dla organizmu i mogą one powodować szereg skutków ubocznych, dlatego warto, aby nie zażywać ich bez rekomendacji i nadzoru lekarza.

Nowoczesne leczenie trądziku

Nowatorską metodą leczenia trądziku, która przynosi świetne rezultaty, jest wykonywany w gabinetach kosmetologicznych zabieg KLERESCA®. Do jego wykonania wykorzystuje się zjawisko fluorescencji. Dzięki energii świetlnej tego typu stymuluje się skórę do szybszej regeneracji, pobudzić ją do produkcji większej ilości kolagenu oraz złagodzić występujące na niej stany zapalne. Jest to zabieg nieinwazyjny, bezbolesny, bezpieczny i przede wszystkim bardzo skuteczny.

Carella - logo
Lokalizacja

Polska
al. 1000 Lecia P. P. 10 lok. 2B
Białystok, 15-111

Social media

Medycyna estetyczna:
+48 537 777 951

+48 796 777 951

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-Piątek: 8 -20

Sobota/Niedziela: Zamknięte

 

Zapisz się i otrzymuj informacje o promocjach 🎁

Nie chcemy wysyłać spamu! Sprawdź naszą Polityka prywatności

PJK Consulting © 2022
<