Skip to content Skip to footer

Na co zwrócić uwagę przy wyborze chirurga plastycznego?

Gdy zapadnie decyzja o wykonaniu operacji plastycznej, trzeba znaleźć chirurga, który ją przeprowadzi. To niezwykle ważny wybór, ponieważ właśnie od lekarza zależy ostateczny efekt zabiegu, a także zdrowie i samopoczucie pacjenta. Czym powinien wyróżniać się dobry chirurg plastyczny? W tym wpisie podpowiadamy, na co zwracać szczególną uwagę.

Kwalifikacje zawodowe chirurgów plastycznych 

Przede wszystkim każdy chirurg zajmujący się medycyną estetyczną musi mieć odpowiednie kwalifikacje. Najczęściej – choć nie zawsze jest to konieczne – lekarze tacy mają specjalizację z chirurgii plastycznej potwierdzoną zdanym egzaminem. Można to łatwo sprawdzić na stronie Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Warto wiedzieć, że zabiegi z zakresu chirurgii estetycznej mogą wykonywać również lekarze innych specjalności, np. chirurdzy ogólni, którzy mają doświadczenie w tego typu operacjach. 

Relacja z pacjentem 

Poza wykształceniem i doświadczeniem zawodowym ważne jest podejście chirurga plastycznego do pacjenta. Powinien on wzbudzać zaufanie, rzetelnie odpowiedzieć na wszystkie pytania i rozwiać wątpliwości, a także zasugerować najkorzystniejszą dla danej osoby metodę zabiegu (lub odradzić go, jeśli występują przeciwwskazania). Umiejętności w tym zakresie można ocenić podczas wizyty, a także poznając opinie innych pacjentów. Ważne, by powierzając swoje ciało w ręce konkretnego lekarza, czuć się w pełni bezpiecznie i spokojnie.

Klinika, w której lekarz wykonuje zabiegi 

Istotną kwestią jest także miejsce pracy chirurga plastycznego. Liczy się nie tylko jego lokalizacja, ale przede wszystkim kompetentny i życzliwy personel, doskonale wyposażone sale zabiegowe, komfortowe pokoje dla pacjentów oraz obsługa na najwyższym poziomie. Biorąc to wszystko pod uwagę, znacznie łatwiej wybrać chirurga plastycznego i cieszyć się z efektów wykonanego zabiegu.

Carella - logo
Lokalizacja

Polska
al. 1000 Lecia P. P. 10 lok. 2B
Białystok, 15-111

Social media

Medycyna estetyczna:
+48 537 777 951

+48 796 777 951

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-Piątek: 8 -20

Sobota/Niedziela: Zamknięte

 

Zapisz się i otrzymuj informacje o promocjach 🎁

Nie chcemy wysyłać spamu! Sprawdź naszą Polityka prywatności

PJK Consulting © 2023

<