Skip to content Skip to footer

Proktologia zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem schorzeń końcowego odcinka przewodu pokarmowego, czyli jelita grubego, odbytnicy i odbytu. Choroby te są często bagatelizowane i uważane za wstydliwy problem, tymczasem dotykają wiele osób i stanowią przyczynę ciągłego dyskomfortu, przewlekłego bólu, a nieleczone mogą stać się poważnym zagrożeniem dla zdrowia. Kiedy więc w okolicy odbytu pojawia się świąd, ból, krwawienie, wycieki ropne, a wypróżnienia stają się nieregularne i bolesne, nie warto zwlekać z wizytą u specjalisty.

Jak wygląda wizyta u proktologa?

Wizyta u proktologa obejmuje szczegółowy wywiad medyczny z pacjentem oraz badanie per rectum, podczas którego lekarz wkłada palec do odbytu – jest ono odstawową metodą diagnostyczną w proktologii. Ponadto konieczne mogą być dodatkowe badania takie jak anoskopia i rektoskopia wykonywane z użyciem wziernika, USG przezodbytnicze lub badanie kału na krew utajoną. By dokładnie obejrzeć jelito grube stosuje się natomiast kolonoskopię. W przypadku bardziej złożonych problemów konieczna może być konsultacja ze specjalistą w zakresie urologii lub ginekologii.

Zabiegi proktologiczne w klinice Carella

W naszym szpitalu oferujemy szereg zabiegów proktologicznych, które pozwalają usunąć przyczynę uporczywych dolegliwości i znacznie podnoszą komfort życia pacjentów. Należą do nich:

  • laserowa operacja guzków krwawniczych (hemoroidów);
  • laserowe usunięcie torbieli włosowej;
  • nacięcie i drenaż ropni okołoodbytniczych;
  • leczenie przetoki okołoodbytniczej laserem;
  • leczenie szczeliny odbytu.

Niektóre dolegliwości w mniej zaawansowanym stadium można także skutecznie leczyć farmakologicznie. Podstawą jest jednak szybkie postawienie prawidłowej diagnozy.

Carella - logo
Lokalizacja

Polska
al. 1000 Lecia P. P. 10 lok. 2B
Białystok, 15-111

Social media

Medycyna estetyczna:
+48 537 777 951

+48 796 777 951

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-Piątek: 8 -20

Sobota/Niedziela: Zamknięte

 

Zapisz się i otrzymuj informacje o promocjach 🎁

Nie chcemy wysyłać spamu! Sprawdź naszą Polityka prywatności

PJK Consulting © 2023

<