Skip to content Skip to footer

toksyna botulinowa to inaczej toksyna botulinowa lub jad kiełbasiany produkowany przez beztlenowe bakterie Bacillus botulinus. Od wielu lat znajduje zastosowanie w medycynie estetycznej i dermatologii. toksyna botulinowa sprawia, że twarz staje się promienna i wygładzona – dlatego właśnie stał się najchętniej stosowaną metodą redukcji zmarszczek mimicznych! Ponadto dobrze sprawdza się w walce z bruksizmem i nadpotliwością.

Jak działa toksyna botulinowa?

Wstrzyknięty w wybrany mięsień toksyna botulinowa blokuje przesył bodźców między zakończeniami nerwowymi a mięśniami. Sprawia to, że ulegają one rozluźnieniu, a skóra – wygładzeniu. Ponadto ogranicza wydzielanie potu wskutek zatrzymania impulsów nerwowych przekazywanych do gruczołów potowych. Natomiast podany w mięśnie żwaczy ogranicza ich aktywność, skutecznie przeciwdziałając bruksizmowi, czyli nieświadomemu zgrzytaniu zębami i ich zaciskaniu.

Zabiegi redukcji zmarszczek z wykorzystaniem toksynY botulinowEJ

Najbardziej popularnym zabiegiem z wykorzystaniem botoksu jest wstrzykiwanie go w mięśnie mimiczne. Sam zabieg jest krótki – trwa od 15 do 30 minut – i polega na podaniu preparatu bardzo cienką igłą w określone obszary. Ukłucia są niemal nieodczuwalne, dlatego znieczulenie nie jest konieczne. Przed zabiegiem skóra zostaje odtłuszczona i zdezynfekowana, można także schłodzić ją lodem lub posmarować maścią przeciwbólową. Dla powodzenia zabiegu kluczowe jest dobranie ilości wstrzykiwanego preparatu oraz precyzyjne wykonanie odpowiedniej liczby wkłuć, warto zatem wybrać doświadczonego lekarza. Podanie botoksu może być wykonywane przez dermatologa, lekarza medycyny estetycznej lub chirurga plastycznego. Jest bezpieczne dla zdrowia, a skutki są odwracalne, dlatego zabiegu nie należy się obawiać.

Trzeba podkreślić, że toksyna botulinowa nie jest wypełniaczem. Czasami dla uzyskania lepszego efektu i wygładzenia głębokich bruzd zabieg ten łączy się z podaniem kwasu hialuronowego.

Spodziewane efekty

Efekty wstrzykiwania botoksu są widoczne po upływie kilku dni i utrzymują się przez kilka miesięcy – po tym czasie zabieg można powtórzyć. Warto wiedzieć, że kolejne iniekcje sukcesywnie wydłużają czas działania botoksu – nawet do 8 miesięcy w zależności od indywidualnych uwarunkowań. Jakich efektów można się spodziewać? W zależności od wybranego obszaru będą to:

Efekty:

  • redukcja zmarszczek – np. kurzych łapek, lwiej bruzdy, zmarszczek poziomych czoła czy tych w okolicach ust;
  • usunięcie problemu nadmiernego pocenia się;
  • ograniczenie bruksizmu (bezwiednego zgrzytania zębami);
  • podniesienie kącików ust;
  • wygładzenie szyi.

Toksyna botulinowa
przed i po

BeforeBeforeAfter
PrzedPo
Carella - logo
Lokalizacja

Polska
al. 1000 Lecia P. P. 10 lok. 2B
Białystok, 15-111

Social media

Medycyna estetyczna:
+48 537 777 951

+48 796 777 951

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-Piątek: 8 -20

Sobota/Niedziela: Zamknięte

 

Zapisz się i otrzymuj informacje o promocjach 🎁

Nie chcemy wysyłać spamu! Sprawdź naszą Polityka prywatności

PJK Consulting © 2023

<