Kwas hialuronowy – delikatny sposób na zmarszczki
Wygładzenie zmarszczek, wypełnienie ust, poprawa owalu twarzy – takie efekty można uzyskać w naszej klinice. Jednym z zabiegów pozwalających je osiągnąć jest podanie kwasu hialuronowego.
Czym jest kwas hialuronowy i jak działa?
Kwas hialuronowy to związek fizjologiczny, który występuje w naszym organizmie. Jego rolą jest nawodnienie skóry, a także zapewnienie jej odpowiedniej elastyczności i jędrności. Właściwości kwasu hialuronowego wynikają ze zdolności wiązania wody. Z biegiem lat spada wielkość syntezy kwasu hialuronowego w organizmie. Prowadzi to do spadku elastyczności skóry, przesuszenia oraz występowania zmarszczek.
Komu polecane są zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego?
Kwas hialuronowy uznaje się za najbezpieczniejszy i najbardziej naturalny wypełniacz, który pozwala zniwelować bruzdy i zmarszczki, a także delikatnie powiększyć usta czy wymodelować kontury twarzy. Często stosuje się go w połączeniu z botoksem, by uzyskać jeszcze lepsze rezultaty w redukcji zmarszczek.
Wśród wskazań do zabiegu można wymienić:
- bruzdy nosowo-wargowe,
- doliny łez,
- lwie zmarszczki,
- zmarszczki na czole,
- bruzdy marionetek,
- zmarszczki wokół oczu.
- wąskie, mało wydatne lub asymetryczne wargi,
- opadające policzki,
- ubytki w objętości twarzy.
Spodziewane efekty zabiegu
Rezultaty zabiegu są widoczne już po pierwszym podaniu kwasu hialuronowego. Skóra staje się gładka, napięta i zyskuje młodszy wygląd. Bruzdy oraz zmarszczki ulegają wyraźnemu spłyceniu, a usta zyskują atrakcyjny wygląd – są nie tylko większe i odpowiednio ukształtowane, ale również błyszczące, doskonale nawilżone. Warto wiedzieć, że kwas hialuronowy jako naturalny związek z czasem zostaje przez organizm usunięty. Efekty jego wstrzyknięcia utrzymują się zatem od 6 do 12 miesięcy, a po tym czasie zabieg można powtórzyć. Jest on bezpieczny i nie powoduje skutków ubocznych, bezpośrednio po zabiegu skóra bywa jednak podrażniona i trzeba delikatnie ją pielęgnować.