Skip to content Skip to footer

Lifting twarzy to skuteczny i kompleksowy zabieg pozwalający przywrócić wygląd sprzed kilkunastu lat i poczuć się lepiej we własnej skórze. Jest zabiegiem, który ma na celu odmłodzenie okolic twarzy i wymodelowane ich poprzez usunięcie nadmiaru tkanek miękkich w okolicy policzków, dolnej części twarzy oraz szyi. Podczas operacji policzki zostają wygładzone, okolice żuchwy zyskują atrakcyjnieszy kształt w wyniku naciągnięcia skóry, a skóra szyi staje się bardziej napięta. Face-lift jest często łączony z innymi zabiegami chirurgii plastycznej takimi jak brow lift lub plastyka powiek.

Kto jest kandydatem do liftingu twarzy?

Operację najczęściej wykonuje się u pacjentów w wieku 45–80 lat. Potencjalnym kandydatem jest każda osoba, której nadmiar zwiotczałej skóry twarzy sprawia dyskomfort, przeszkadzając w życiu osobistym lub zawodowym. Lifting twarzy jest remedium na wiele oznak starzenia się twarzy, w tym pojawienie się głębokich bruzd, opadających policzków (tak zwanych chomików), zmienionego owalu, podwójnego podbródka z luźnej skóry czy też pomarszczonej skóry szyi. Celem zabiegu jest nadanie twarzy młodszego, atrakcyjnego wyglądu, co poprawia samopoczucie i dodaje pewności siebie.

Przed operacją

Chirurg plastyczny dokona dokładnej oceny Twojej historii medycznej oraz stanu ogólnego zdrowia i kondycji skóry w okolicach twarzy. Dodatkowo otrzymasz szczegółowe wytyczne, do których należy się zastosować w ramach przygotowań do operacji.

Są to m.in.:

  • zaprzestanie palenia tytoniu,
  • informacje dotyczące leków, których trzeba unikać,
  • właściwe dbanie o higienę ran pooperacyjnych,
  • ograniczenia dotyczące jedzenia i picia dzień przed operacją.

Czasem zalecane są dodatkowe zabiegi, które uzupełnią operację, by uzyskany efekt był jak najlepszy. Jeśli będą potrzebne, chirurg poinformuje Cię o nich wcześniej.

Przebieg operacji

Jest wiele metod wykonywania face-liftu, z różnym przebiegiem cięć chirurgicznych. Najczęściej jednak nacięcia skóry wykonuje się przed i za uchem oraz pod brodą tak, by blizny były niewidoczne. Skóra zostaje odseparowana od mięśni i tkanek oraz naciągnięta, a jej nadmiar – usunięty. Rodzaj operacji jest dobierany na podstawie Twoich oczekiwań oraz uwarunkowań anatomicznych. Wszystkie dostępne techniki zostaną z Tobą omówione w trakcie konsultacji, a następnie razem z chirurgiem plastycznym wybierzecie tę najbardziej odpowiednią dla Ciebie.

Znieczulenie

Operację liftingu twarzy wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Oznacza to, że zabieg jest całkowicie bezbolesny, a pacjent przez cały czas jego trwania pozostaje uśpiony.

Po zabiegu

W większości przypadków obserwuje się umiarkowane dolegliwości bólowe w okolicy operowanej przez pierwsze 24–48 godzin po operacji. Obrzęk i zasinienie policzków i tkanek szyi zwykle są niewielkie i zanikają w przeciągu tygodnia. By przyspieszyć proces gojenia, zaleca się noszenie maski podtrzymującej i spanie z mocniej uniesioną głową. Zwykle pacjenci wracają do życia towarzyskiego po 10–14 dniach. Wzmożony wysiłek fizyczny jest możliwy dopiero po ok. 6 tygodniach.

Możliwe powikłania

Face-lift zwykle skutecznie i na długo poprawia wygląd policzków, linii żuchwy oraz okolic szyi, jednak pamiętaj, że jest uważany za poważną operację. Przed zabiegiem dobrze zastanów się nad swoimi oczekiwaniami co do jego efektów i przedyskutuj je ze swoim chirurgiem plastycznym. Powikłania po liftingu twarzy są rzadkie, jednak możliwe jest wystąpienie asymetrii (która zwykle była obecna jeszcze przed operacją). Istnieje ryzyko uszkodzenia nerwów – objawy zwykle ustępują samoistnie, jednak w niektórych przypadkach może być wymagana dodatkowa operacja. Potencjalnymi powikłaniami są także: tymczasowy zanik czucia na skórze, nieestetyczna blizna, utrata włosów, powikłania związane ze znieczuleniem.

Nie każdy pacjent kwalifikuje się do liftingu twarzy lub szyi, a możliwe powikłania mogą znacznie różnić się w zależności od pacjenta. Z tego powodu przed operacją chirurg plastyczny dokładnie wyjaśni Ci możliwe ryzyko związane z operacją.

Spodziewane efekty liftingu twarzy i szyi

Face-lift zwykle nadaje twarzy odświeżony i wyraźnie młodszy wygląd – nawet o 10 lat! Efekty są widoczne natychmiast i utrzymują się wyjątkowo długo. Do najważniejszych należą:

  • napięcie tkanek twarzy i szyi,
  • widoczna redukcja liczby i głębokości zmarszczek,
  • korekcja zwiotczeń skóry, opadających policzków, podwójnego podbródka etc.

Trzeba mieć na uwadze, że po operacji zostaną blizny, jednak najczęściej będą ukryte w naturalnych zagłębieniach skóry twarzy i uszu, a z czasem staną się niezauważalne. Pamiętaj, że lifting twarzy i szyi nie zatrzyma procesu starzenia się skóry, przywróci jednak Twój wygląd sprzed kilkunastu lat, umożliwiając poprawę wyglądu wielu obszarów twarzy podczas jednego zabiegu.

Carella - logo
Lokalizacja

Polska
al. 1000 Lecia P. P. 10 lok. 2B
Białystok, 15-111

Social media

Medycyna estetyczna:
+48 537 777 951

+48 796 777 951

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-Piątek: 8 -20

Sobota/Niedziela: Zamknięte

 

Zapisz się i otrzymuj informacje o promocjach 🎁

Nie chcemy wysyłać spamu! Sprawdź naszą Polityka prywatności

PJK Consulting © 2023

<