Skip to content Skip to footer

Lipofilling, czyli modelowanie twarzy z wykorzystaniem przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej pacjenta, to zabieg cieszący się rosnącym zainteresowaniem. Dzięki wykorzystaniu naturalnego wypełniacza ryzyko alergii i innych niepożądanych reakcji spada do minimum. Za pomocą lipofillingu można z jednej strony nadać twarzy pożądany kształt i odmłodzić ją poprzez zniwelowanie zmarszczek czy bruzd, a z drugiej – zredukować nadmiar tłuszczu z wybranych miejsc na ciele.

Kto jest kandydatem do lipofillingu?

Na zabieg decydują się przede wszystkim osoby, które chcą pozbyć się oznak starzenia, zniwelować zmarszczki, wypełnić policzki, skorygować asymetrie czy owal twarzy oraz ujędrnić skórę. Lipofilling jest zalecany również alergikom.

Przebieg operacji

Operacja przebiega dwuetapowo. Najpierw chirurg pobierze tkankę tłuszczową z ustalonego wcześniej miejsca na Twoim ciele, np. ud, brzucha czy okolic bioder, metodą liposukcji. Następnie tkanka zostaje poddana obróbce i wstrzyknięta w nowe miejsce za pomocą kaniuli. Zabieg trwa około godziny i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Zwykle tego samego dnia możesz wrócić do domu.

Po zabiegu

Okres rekonwalescencji jest krótki – zajmuje kilka dni. W tym czasie należy unikać wysiłku fizycznego, promieniowania słonecznego i wysokich temperatur.

Spodziewane efekty

Przeszczepiona tkanka tłuszczowa wypełnia twarz i pozwala nadać jej pożądany wygląd. Zmarszczki zanikają, blizny zostają spłycone, policzki lub ubytki – wypełnione, a skóra staje się jędrniejsza, nawodniona i elastyczna. W rezultacie będziesz wyglądać młodziej i zdrowiej!

Carella - logo
Lokalizacja

Polska
al. 1000 Lecia P. P. 10 lok. 2B
Białystok, 15-111

Social media

Medycyna estetyczna:
+48 537 777 951

+48 796 777 951

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-Piątek: 8 -20

Sobota/Niedziela: Zamknięte

 

Zapisz się i otrzymuj informacje o promocjach 🎁

Nie chcemy wysyłać spamu! Sprawdź naszą Polityka prywatności

PJK Consulting © 2023

<