Skip to content Skip to footer

Duże piersi u mężczyzn mogą być przyczyną zaburzeń emocjonalnych i kłopotów z pewnością siebie.

Redukcja piersi u mężczyzn polega na wycięciu nadmiaru tkanki piersi poprzez nacięcia na skórze. Dodatkowo, w trakcie zabiegu podnosi się otoczki z brodawkami, można również je zmniejszyć.

Po masywnej utracie ciała, w trakcie redukcja piersi u mężczyzn można usunąć znaczną ilość skóry, także po bokach klatki piersiowej.

Kto jest kandydatem?

Jest to operacja dla mężczyzn, którzy są w pełni zdrowi, ale odczuwają, że ich piersi są za duże.

Operacja redukcji gruczołu pomoże Ci wrócić do komfortowego wykonywania codziennych czynności, ale pamiętaj, że wiąże się ona z pozostawieniem trwałych blizn.

Przed operacją

Sukces i bezpieczeństwo redukcji piersi zależą od Twojej szczerości w rozmowie z konsultującym chirurgiem plastykiem. Zostanie Ci zadanych wiele pytań dotyczących Twojego zdrowia, stylu życia i oczekiwań, dlatego przygotuj się na rozmowę z chirurgiem o powodach, dla których planujesz ten zabieg oraz jakie są Twoje oczekiwania i pożądany efekt końcowy operacji.

Istotne będą informacje dotyczące Twoich chorób towarzyszących, alergii na leki czy lekach, które przyjmujesz. Niektóre leki czy używki mogą być przyczyną ginekomastii, większość przypadków jest jednak idiopatyczna, co oznacza, że nie da się znaleźć konkretnej przyczyny.

Poinformuj swojego chirurga o wcześniejszych operacjach i historii chorób piersi w rodzinie. W poszukiwaniu patologii, lekarz zbada Twoje piersi i prawdopodobnie jądra. Przeanalizuje również usg piersi.

Otrzymasz również istotne wskazówki, które pomogą przygotować Cię do operacji, m.in.:

  • zaprzestanie palenia tytoniu,
  • informacje dotyczące leków, których unikać,
  • właściwa technika higieny ran,
  • ograniczenia dotyczące jedzenia i picia dzień przed operacją.

Przebieg operacji

Chirurgiczne leczenie ginekomastii najczęściej polega na wykonaniu cięcia na skórze pod otoczką sutkową i wycięciu nadmiaru tkanki gruczołowej, tłuszczowej i skóry. W niektórych przypadkach może być wskazane użycie liposukcji, aby usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej.

Duże przerosty piersi u mężczyzn mogą wymagać odcięcia kompleksu otoczka-brodawka sutkowa i przyszycie go w nowe miejsce. Przy dużych redukcjach może być niezbędne wykonanie cięć na znacznej części klatki piersiowej.

Technika chirurgiczna będzie zależała od anatomii piersi, jej struktury, pożądanego efektu końcowego oraz preferencji chirurga.

W zależności od wybranej techniki chirurgicznej, nacięcia skóry mogą przebiegać w różnych miejscach. Zostaną one oznaczone markerem przed operacją, a chirurg przedyskutuje z Tobą każdą z metod. Razem wybierzecie tę najlepszą dla Ciebie.

Znieczulenie

Operację wykonuje się w znieczuleniu ogólnym.

Po zabiegu

Operacja redukcji piersi uznawana jest za „duży” zabieg, w związku z tym istotne jest byś po operacji przestrzegał zaleceń swojego lekarza prowadzącego. Przed zabiegiem Twój chirurg plastyczny wyjaśni Ci przekaże konkretne instrukcje dotyczące czynności pooperacyjnych.

Po skończonym zabiegu, na miejsce operowane zostanie założone ubranie/opatrunek uciskowy.

Powrót do codziennych czynności możliwy jest zazwyczaj po ok. 1 tygodniu. Intensywny wysiłek fizyczny jest przeciwwskazany przez 6 tygodni po operacji.

Możliwe powikłania

Poza powikłaniami związanymi ze znieczuleniem ogólnym, mogą pojawić się:

  • krwawienie,
  • zakażenie rany,
  • zaburzenia czucia na piersi i/lub brodawce sutkowej, które będą tymczasowe lub stałe.

Redukcja piersi poprawia ich kształt i wygląd, ale może być widoczna asymetria piersi, w szczególności, jeśli piersi nie były równe przed operacją. Pamiętaj, że możliwe będzie wykonanie operacji korygujących w przyszłości.

Nie każdy pacjent kwalifikuje się do redukcji piersi, a Twoje możliwe powikłania mogą znacznie różnić się od innych pacjentów. Z tego powodu, przed operacją Twój chirurg plastyczny wyjaśni Ci możliwe ryzyko, powikłania i spodziewane efekty operacji.

Spodziewane efekty

Efekty redukcji piersi są widoczne przez długi czas. Twoje nowe piersi pozwolą Ci na nowo zyskać pewność siebie.

Z upływem czasu wygląd piersi może się zmienić, ze względu na proces starzenia, zmiany masy ciała czy grawitację.

Carella - logo
Lokalizacja

Polska
al. 1000 Lecia P. P. 10 lok. 2B
Białystok, 15-111

Social media

Medycyna estetyczna:
+48 537 777 951

+48 796 777 951

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-Piątek: 8 -20

Sobota/Niedziela: Zamknięte

 

Zapisz się i otrzymuj informacje o promocjach 🎁

Nie chcemy wysyłać spamu! Sprawdź naszą Polityka prywatności

PJK Consulting © 2023

<