Skip to content Skip to footer

Osocze bogatopłytkowe – wampirzy lifting

Starzenie się skóry to naturalny proces, który polega na spowolnieniu odnowy komórek i zmniejszeniu ich biologicznej aktywności. Nie ma sposobów na to, aby go powstrzymać, jednak może zostać skutecznie opóźniony. Jedną z metod, jaką proponujemy naszym pacjentom, jest podanie osocza bogatopłytkowego (PRP), czyli koncentratu płytek krwi w małej ilości osocza.

Wampirzy lifting, bo tak nazywa się ten zabieg, wykorzystuje preparat uzyskany w procesie obróbki własnej krwi pacjenta. Jest ona pobierana za pomocą specjalnego zestawu zabiegowego, a następnie odwirowana i poddana separacji. Osocze jest główną częścią składową krwi.

Jakie zalety ma podanie osocza?

Bez wątpienia jest to jeden z najbardziej skutecznych i naturalnych zabiegów odmładzających, wykonywanych z zapewnieniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Wykorzystanie osocza bogatopłytkowego umożliwia pobudzenie naturalnych mechanizmów regeneracyjnych oraz biostymulację komórek skóry. Ten efektywny i bezpieczny preparat możemy stosować bez obawy o wystąpienie odczynu uczuleniowego. Z tego względu wampirzy lifting jest odpowiedni dla alergików, którzy nie mogą poddać się zabiegom odmładzającym z wykorzystaniem syntetycznych preparatów.

Płytki krwi stanowią cenne źródło dobroczynnych substancji. Ich podanie stymuluje procesy regeneracji i naprawy tkanek, podziałów komórkowych, syntezy włókien kolagenowych i tworzenia naczyń krwionośnych. W efekcie tych procesów skóra odzyskuje młody, zdrowy wygląd.

Dla kogo przeznaczony jest wampirzy lifting?

Zabieg bazujący na mezoterapii osocza bogatopłytkowego jest zalecany osobom borykającym się z różnymi problemami skórnymi. Wśród wskazań do zabiegu znajdują się:

  • oznaki starzenia się skóry,
  • skóra zmęczona, poszarzała, bez blasku,
  • wiotkość skóry,
  • łysienie, wypadanie włosów,
  • przebarwienia skóry,
  • potrzeba szybkiej regeneracji skóry,
  • blizny, rozstępy.

Wampirzy lifting stosuje się na dowolnym obszarze skóry – w każdym miejscu, gdzie chcemy uzyskać efekt odmłodzenia skóry, jej zagęszczenia i odżywienia. Najczęściej zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego wykonywane są na skórze twarzy, szyi i dekoltu czy grzbietowej powierzchni dłoni.

Efekty wampirzego liftingu

Jak wskazuje już sama nazwa zabiegu, jego efekty przypominają rezultaty liftingu twarzy: skóra staje się napięta i elastyczna, a zmarszczki zostają spłycone. Ponadto wyrównuje się koloryt skóry, blizny czy rozstępy stają się mniej widoczne, a rany szybciej się goją. Wstrzykiwanie PRP pozwala również pobudzić wzrost włosów i zagęścić je.

Jak wygląda zabieg podania PRP?

Pierwszym etapem zabiegu jest pobranie krwi pacjenta i stworzeniu z niej preparatu PRP, co zajmuje kilkanaście minut. Następnie osocze bogatopłytkowe wprowadza się pod skórę za pomocą iniekcji, czyli mezoterapii, podczas której lekarz równomienie aplikuje PRP za pomocą strzykawki. By zapewnić pacjentowi komfort, stosuje się znieczulenie miejscowe w postaci maści przeciwbólowej nakładanej na skórę przed jej ostrzykaniem. Cały zabieg trwa około godziny. Zwykle konieczne jest jego powtórzenie po kilku tygodniach, by uzyskać satysfakcjonujące efekty. W kilku dni po zabiegu należy unikać sauny, gorących kąpieli, intensywnej aktywności fizycznej i chronić skórę przed promieniowaniem słonecznym.

Osocze bogatopłytkowe
przed i po

BeforeBeforeAfter
PrzedPo
Carella - logo
Lokalizacja

Polska
al. 1000 Lecia P. P. 10 lok. 2B
Białystok, 15-111

Social media

Medycyna estetyczna:
+48 537 777 951

+48 796 777 951

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-Piątek: 8 -20

Sobota/Niedziela: Zamknięte

 

Zapisz się i otrzymuj informacje o promocjach 🎁

Nie chcemy wysyłać spamu! Sprawdź naszą Polityka prywatności

PJK Consulting © 2023

<