Skip to content Skip to footer

Abdominoplastyka, czyli plastyka brzucha, to zabieg zapewniający widoczną poprawę wyglądu brzucha. Polega on na chirurgicznym usunięciu nadmiaru fałdu skórno-tłuszczowego oraz plastyce mięśni w tej okolicy. Abdominoplastyka to dobry sposób na pozbycie się obwisłego brzucha, trzeba jednak pamiętać, że jest to poważna operacja.

Kto jest kandydatem do plastyki brzucha?

Operacji plastyki brzucha mogą poddać się zarówno kobiety, jak i mężczyźni, u których występuje nadmiar tkanki tłuszczowej i obwisła skóra brzucha. Zwykle jej celem jest poprawa estetyki powłok brzusznych, jednak bywa także częścią panikulektomii (ang. panniculectomy), czyli wycięcia zwisającego fałdu skórno-tłuszczowego podbrzusza. Kandydatami do abdominoplastyki są m.in. kobiety po wielu ciążach, osoby, które po utracie wagi zmagają się z nadmiarem luźnej skóry i pacjenci skarżący się na utratę jędrności brzucha w wyniku procesów starzenia. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest natomiast planowana ciąża. A także duża nadwaga – plastyka powłok brzusznych nie jest metodą leczenia otyłości.

Przed operacją

Razem z chirurgiem plastycznym przedyskutujecie Twoje obawy oraz oczekiwania dotyczące zabiegu. Następnie lekarz dokona dokładnej analizy Twojej sylwetki i tkanek brzucha, biorąc pod uwagę również historię medyczną, m.in.:

  • przebyte ciąże,
  • utratę i przybranie masy ciała,
  • wcześniejsze operacje brzucha.

Przed operacją otrzymasz szczegółowe wskazówki, które pomogą Ci przygotować się do zabiegu i rekonwalescencji po nim. Zaliczają się do nich m.in.:

  • zaprzestanie palenia tytoniu,
  • odstawienie przeciwwskazanych leków,
  • ograniczenia dotyczące jedzenia i picia dzień przed operacją,
  • właściwa technika higieny rany.

Przebieg operacji

Istnieje kilka odmian abdominoplastyki, które różnią się m.in. liniami prowadzonego cięcia chirurgicznego czy metodami plastyki mięśni brzucha. Na podstawie badania i rozmowy chirurg plastyczny oceni, która procedura będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia. Planowane linie cięcia zostaną oznaczone na skórze przed zabiegiem. Operacja trwa około 2–4 godzin i obejmuje wykonanie podłużnego cięcia, odseparowanie skóry i tkanki tłuszczowej od mięśni brzucha, ewentualne zszywanie mięśni w celu ich wymodelowania i wzmocnienia oraz odcięcie nadmiaru tkanek. Na koniec chirurg zakłada dreny i szwy.

Znieczulenie

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Pacjent pozostaje uśpiony i nic nie czuje.

Po zabiegu

Po skończonym zabiegu na miejsce operowane zostanie założone ubranie lub opatrunek uciskowy. Okres rekonwalescencji to ok. 14 dni – w tym czasie należy znacząco ograniczyć aktywność fizyczną i bezwzględnie przestrzegać zaleceń lekarza. Przez okres gojenia się rany (około półtora miesiąca) trzeba nosić pas uciskowy zapobiegający powstawaniu obrzęków.

Spodziewane efekty

Efektem abdominoplastyki jest zazwyczaj bardziej atrakcyjny kształt brzucha. Rozstępy i przepukliny zostaną usunięte, a zwiotczałe mięśnie – wzmocnione. Skóra staje się napięta i jędrna, a talia jest wyraźniej zarysowana. Rezultaty są widoczne już po upływie okresu rekonwalescencji i utrzymują się przez wiele lat. Blizny z czasem stają się mniej widoczne, a ponadto są umiejscowione tak, aby łatwo było je ukryć pod bielizną. By długo cieszyć się wymodelowaną sylwetką, warto na stałe wdrożyć racjonalną dietę i odpowiednie ćwiczenia.

Carella - logo
Lokalizacja

Polska
al. 1000 Lecia P. P. 10 lok. 2B
Białystok, 15-111

Social media

Medycyna estetyczna:
+48 537 777 951

+48 796 777 951

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-Piątek: 8 -20

Sobota/Niedziela: Zamknięte

 

Zapisz się i otrzymuj informacje o promocjach 🎁

Nie chcemy wysyłać spamu! Sprawdź naszą Polityka prywatności

PJK Consulting © 2023

<