Skip to content Skip to footer

Podniesienie brwi (brow lift) oraz podniesienie czoła (forehead lift) są operacjami, które nadają okolicy oczu i brwi młodszy, atrakcyjniejszy wygląd. W trakcie operacji brwi i okoliczne tkanki podciągane są do góry. Przy podniesieniu czoła redukowane są poprzeczne zmarszczki, sprawiające często, że twarz wygląda na zmęczoną. Brow lift to natomiast zabieg, którego celem jest odmłodzenie wyglądu oczu i – co za tym idzie – całej twarzy. Często jest łączony z innymi operacjami, takimi jak plastyka powiek czy lifting twarzy i szyi.

Kto jest kandydatem?

Osoby w wieku 40–70 lat z problemem opadających brwi są największą grupą operowanych pacjentów. Opadające i wiszące tkanki brwi mogą wyglądać jak dodatkowa górna powieka i sprawiają wrażenie zmęczenia. Wśród wskazań do liftingu brwi i czoła trzeba wymienić również osłabiony mięsień potyliczno-czołowy, wiotkość skóry w okolicach czoła i brwi, zapadnięcie skroni czy asymetrię i zaburzoną linię brwi.

Przed operacją

Chirurg plastyczny dokona dokładnej oceny Twojej historii medycznej oraz ogólnego stanu zdrowia i miejscowego wyglądu obszaru czoła i brwi. Dodatkowo otrzymasz szczegółowe informacje, które przygotują Cię do operacji. Wśród najważniejszych wytycznych, jakich należy przestrzegać przed zabiegiem i w trakcie rekonwalescencji są:

  • powstrzymanie się od palenia tytoniu,
  • wykaz leków, których unikać,
  • ograniczenia dotyczące jedzenia i picia dzień przed operacją,
  • właściwa technika higieny ran pooperacyjnych.

Przebieg operacji

Brow lift może być wykonany na wiele sposobów z różnym przebiegiem cięć chirurgicznych. Ich wybór jest uzależniony przede wszystkim od warunków anatomicznych pacjenta. Przed operacją razem z chirurgiem plastycznym dokładnie omówicie możliwe metody operacji i wybierzecie razem tę najbardziej odpowiednią dla Ciebie. Cięcia mogą być krótsze lub dłuższe w zależności od nadmiaru skóry, jej ciężkości oraz od tego, czy jednocześnie będzie wykonywana inna operacja.

Operacja wykonywana jest w warunkach ambulatoryjnych lub na sali operacyjnej. W tym pierwszym przypadku zostaniesz wypisany do domu w dzień zabiegu. Pamiętaj, aby na operację przywiózł Cię, a po operacji odebrał ktoś z Twoich bliskich znajomych lub rodziny.

Znieczulenie

W zależności od wybranej metody i rozległości operacji może być ona wykonana w znieczuleniu miejscowym, miejscowym z dodatkową analgosedacją (podaniem jednocześnie leków przeciwbólowych i nasennych) oraz znieczuleniu ogólnym.

Po zabiegu

W większości przypadków pacjenci odczuwają niewielki ból i dyskomfort w okolicy operowanej, które łatwo uśmierzyć, przyjmując zalecone leki przeciwbólowe. Obrzęk i zasinienie czoła, powiek oraz czasem policzków są zjawiskiem typowym i zwykle ustępują po tygodniu. Szwy zostają usunięte po 7 lub 10 dniach

Pacjenci najczęściej wracają do pracy po ok. 10–14 dniach. Intensywny wysiłek fizyczny nie jest wskazany przez mniej więcej 6 tygodni po operacji, należy także unikać skrajnych temperatur oraz sauny i solarium.

Możliwe powikłania

Brow lift najczęściej poprawia wygląd okolicy brwi i oczu. Pamiętaj jednak, aby przed operacją przedyskutować ze swoim chirurgiem plastycznym wszystkie oczekiwania i obawy związane z zabiegiem. Powikłania zdarzają się rzadko, ale jednak się zdarzają – może pojawić się np. asymetria brwi, mało estetyczne blizny, utrata włosów czy czasowy brak czucia w operowanej okolicy. Ponadto z każdym zabiegiem wykonywanym w znieczuleniu ogólnym łączy się ryzyko skutków ubocznych.

Nie każdy pacjent kwalifikuje się do podniesienia brwi lub czoła, a możliwe powikłania w Twoim przypadku mogą znacznie różnić się od powikłań u innych pacjentów. Z tego powodu przed operacją chirurg plastyczny dokładnie wyjaśni Ci ryzyko i możliwe powikłania po operacji. Znając je, możesz podjąć w pełni świadomą decyzję.

Spodziewane efekty

Operacja podniesienia brwi i czoła ma na celu usunięcie zmarszczek i obwisłej skóry. W efekcie twarz wydaje się wyraźnie młodsza, świeża, wypoczęta i bardziej pogodna, oczy zostają „otwarte”, stając się lepiej widoczne i podkreślone przez delikatnie uniesioną linię brwi i naturalny kształt łuków brwiowych. Lifting brwi częściowo poprawia również wygląd powiek górnych i fałdu skórnego powieki, nadając oczom atrakcyjniejszą oprawę. Przeprowadzony przez doświadczonego chirurga zabieg daje naturalny wygląd, daleki od tzw. efektu maski.

Na ostateczne rezultaty zabiegu trzeba poczekać do momentu całkowitego wygojenia się operowanej okolicy, czyli około pół roku. Są one natomiast trwałe i utrzymują się przez kilkanaście lat. Nowe, bardziej wyraziste oblicze jest dla większości pacjentów źródłem ogromnej satysfakcji i zadowolenia, poprawiając ich samopoczucie i dodając pewności siebie na co dzień.

Carella - logo
Lokalizacja

Polska
al. 1000 Lecia P. P. 10 lok. 2B
Białystok, 15-111

Social media

Medycyna estetyczna:
+48 537 777 951

+48 796 777 951

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-Piątek: 8 -20

Sobota/Niedziela: Zamknięte

 

Zapisz się i otrzymuj informacje o promocjach 🎁

Nie chcemy wysyłać spamu! Sprawdź naszą Polityka prywatności

PJK Consulting © 2023

<