Skip to content Skip to footer

Podniesienie piersi jest operacją wykonywaną u kobiet z wiotkimi i opadającymi piersiami z powodu np. ciąży, znacznej utraty masy ciała czy uwarunkowań genetycznych.

W trakcie operacji wykonuje się:

  • podniesienie piersi wyżej na klatce piersiowej,
  • przeniesienie kompleksu otoczka-brodawka,
  • napięcie skóry piersi.

W trakcie procedury możliwe jest dodatkowe wprowadzenie implantu piersi celem zwiększenia jej objętości. W przypadku niewielkiego opadania możliwe, że sam implant spowoduje poprawę wyglądu piersi, wtedy cięcie chirurgiczne będzie niewielkie. Jednak należy pamiętać, że każde nacięcie skóry wiąże się z powstaniem trwałej blizny.

Kto jest kandydatem?

Największą grupę pacjentek stanowią kobiety pomiędzy 30 a 60 rokiem życia, które chcą poprawić wygląd swoich piersi. Operację tę wykonuje się również jako dalszy etap mastektomii, tj. osiągnięcie lepszej symetrii z piersią, która została zrekonstruowana po amputacji.

Przed operacją

Twój chirurg plastyk dokona dokładnej oceny Twoich historii medycznej, w tym chorób piersi u Ciebie i Twojej rodziny, ale także przeanalizuje badania dodatkowe, m.in. mammografię/usg piersi.

Przeanalizujecie razem również Twój ogólny stan zdrowia, w tym m.in.:

  • ciśnienie tętnicze krwi,
  • zaburzenia krwawienia lub krzepnięcia krwi,
  • tendencję do tworzenia się blizn przerostowych lub keloidów po poprzednich operacjach.

Otrzymasz również istotne wskazówki, które pomogą przygotować Cię do operacji, m.in.:

  • zaprzestanie palenia tytoniu,
  • informacje dotyczące leków, których unikać,
  • właściwa technika higieny ran,
  • ograniczenia dotyczące jedzenia i picia dzień przed operacją.

Przebieg operacji

Razem z Twoim chirurgiem przeanalizujecie aktualny wygląd Twoich piersi i oczekiwania jakie masz co do ich przyszłego wyglądu. Przed konsultacją zastanów się nad tym czy odpowiada Ci objętość Twoich piersi, czy jest może za mała lub za duża.

Jest wiele metod podnoszenia piersi, które wiążą się z różnymi rodzajami cięć chirurgicznych.

Przybliżone miejsca nacięć na skórze zostaną przed operacją piersi oznaczone markerem. Przy niewielkich mastopeksjach, prawdopodobnie wystarczy tylko cięcie wokół otoczki. Jednak czasem zdarza się, że cięcie należy przedłużyć w dół piersi. Im bardziej pierś opada, tym większe prawdopodobieństwo, że blizna będzie dłuższa.

Po operacji nie będziesz mogła prowadzić samochodu, dlatego pamiętaj, aby na operację przywiózł Cię, a po operacji odebrał Cię ktoś z Twoich bliskich znajomych lub rodziny.

Znieczulenie

Operację wykonuje się w znieczuleniu ogólnym.

Po zabiegu

W większości przypadków pacjentki odczuwają dolegliwości bólowe przez ok. 24-72h po zabiegu. Zwykle obecny jest obrzęk piersi, który najczęściej ustępuje po upływie ok. 1 miesiąca po operacji.

Pacjentki wracają do życia towarzyskiego zazwyczaj po 2-4 dniach od operacji. Intensywny wysiłek fizyczny jest przeciwwskazany przez 4 tygodnie po operacji.

Możliwe powikłania

Mastopeksja ma na celu poprawę wyglądu Twoich piersi, ale pamiętaj, że jest uznawana za „dużą” operację. Powinnaś dokładnie zastanowić się i przedyskutować ze swoim chirurgiem plastykiem oczekiwania dotyczące wyglądu swoich piersi – ich wielkość będzie zależała m.in. od wybranej metody operacyjnej, stabilności Twojej masy ciała oraz ogólnego stanu zdrowia.

Po operacji możesz zaobserwować asymetrię piersi, jest to częsty obraz, głównie dlatego, że piersi zdecydowanej większości kobiet, przed operacją, nie są równe. Asymetrie, które są widoczne przed operacją, będą również zauważalne po zabiegu. Jednak pomimo tego, całościowy efekt i wygląd piersi powinien być znacznie poprawiony.

Poza powikłaniami związanymi ze znieczuleniem ogólnym, możliwa jest utrata czucia w otoczkach i brodawkach sutkowych. Jak po każdym nacięciu skóry, tu również powstaną blizny.

Nie każda pacjentka jest dobrą kandydatką do operacji podniesienia piersi, a Twoje możliwe powikłania mogą znacznie różnić się od innych pacjentek. Z tego powodu, przed operacją Twój chirurg plastyczny wyjaśni Ci możliwe ryzyko, powikłania i spodziewane efekty operacji.

Spodziewane efekty

Po operacji, Twoje piersi będą wyglądały na młodsze, pełniejsze, o bardziej atrakcyjnym kształcie.

Carella - logo
Lokalizacja

Polska
al. 1000 Lecia P. P. 10 lok. 2B
Białystok, 15-111

Social media

Medycyna estetyczna:
+48 537 777 951

+48 796 777 951

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-Piątek: 8 -20

Sobota/Niedziela: Zamknięte

 

Zapisz się i otrzymuj informacje o promocjach 🎁

Nie chcemy wysyłać spamu! Sprawdź naszą Polityka prywatności

PJK Consulting © 2023

<