Skip to content Skip to footer

Powiększenie piersi implantami jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w chirurgii piersi. Polega na powiększeniu i podniesieniu piersi i jest zazwyczaj wykonywane u pacjentek, które mają małe piersi, obwisłe piersi po ciąży, utracie masy ciała lub uwarunkowane genetycznie.

Kto jest kandydatką?

Kobiety, które chcą by ich piersi były większe i miały bardziej pełny wygląd. Operacja piersi zazwyczaj jest uznawana za estetyczną i poprawiającą wygląd, jednak w niektórych przypadkach jest wykonywana u młodych kobiet w wyniku wady wrodzonej.

Przed operacją

Twój chirurg plastyk dokona dokładnej oceny Twojej historii medycznej, w tym chorób piersi, ciąży, utraty i przybierania masy ciała. Wykona również badanie Twoich piersi i oceni badania dodatkowe – usg piersi/mammografię.

Przeanalizujecie razem również Twój ogólny stan zdrowia, w tym m.in.:

 • ciśnienie tętnicze krwi,
 • zaburzenia krwawienia lub krzepnięcia krwi,
 • tendencję do tworzenia się blizn przerostowych lub keloidów po poprzednich operacjach.

Po operacji nie będziesz mogła prowadzić samochodu, dlatego pamiętaj, aby na operację przywiózł Cię, a po operacji odebrał Cię ktoś z Twoich bliskich znajomych lub rodziny.

Przebieg operacji

Razem ze swoim chirurgiem przedyskutujecie Twoje oczekiwania co do wyglądu, rozmiaru i kształtu piersi. Przed konsultacją powinnaś dokładnie przemyśleć swoje wyobrażenia i wymagania co do swoich przyszłych piersi, ponieważ niektóre operacje łączy się z augmentacją piersi implantem, celem uzyskania konkretnego efektu.

Cięcia na skórze wykonuje się pod piersią. Przed operacją zostaną one zaznaczone markerem.

Twój chirurg plastyk razem z Tobą zadecyduje o lokalizacji implantu (nad lub pod mięśniem piersiowym większym), rozmiarze implantu i jego kształcie.

Zostaniesz poinformowana o potencjalnych wczesnych i późnych problemach, które mogą pojawić się po operacji.

Znieczulenie

Operację wykonuje się w znieczuleniu ogólnym.

Po zabiegu

W większości przypadków pacjentki odczuwają dolegliwości bólowe przez ok. 24-72h po zabiegu. Zwykle obecny jest obrzęk piersi, który najczęściej ustępuje po upływie ok. 1 miesiąca po operacji.

Pacjentki wracają do życia towarzyskiego zazwyczaj po 2-4 dniach od operacji. W celu uzyskania najlepszych możliwych efektów, po zabiegu będziesz wykonywała masaże piersi, które mają na celu ułożenie implantu w pochewce.

Intensywny wysiłek fizyczny jest przeciwwskazany przez 4 tygodnie po operacji, w tym m.in.:

 • bieganie,
 • skakanie,
 • podnoszenie ciężarów.

Możliwe powikłania

Powiększenie piersi implantem jest uznawane za „dużą” operację, dlatego powinnaś dokładnie zastanowić się i przedyskutować ze swoim chirurgiem plastykiem oczekiwania dotyczące wyglądu swoich piersi.

Poza możliwymi powikłaniami związanymi ze znieczuleniem ogólnym, po operacji może dojść do:

 • krwawienia,
 • zakażenia rany,
 • trudności w gojeniu i tworzenia się blizny,
 • pooperacyjnej asymetrii piersi.

Ze strony implantu, powikłania to m.in.:

 • pęknięcie implantu,
 • zakażenie,
 • reakcja organizmu pacjentki na implant.

Powiększenie piersi implantem uważane jest za operację bezpieczną i niezagrażającą zdrowiu. Implanty nie są na stałe i jest wielce prawdopodobne, że w przyszłości będziesz wymagała dodatkowej operacji piersi. Nie każda pacjentka jest dobrą kandydatką do augmentacji piersi, Twoje możliwe powikłania mogą znacznie różnić się od innych pacjentek. Z tego powodu, przed operacją Twój chirurg plastyczny wyjaśni Ci możliwe ryzyko, powikłania i spodziewane efekty operacji.

Spodziewane efekty

Po operacji, Twoje piersi będą wyglądały na młodsze, pełniejsze, większe i bardziej atrakcyjne.

Carella - logo
Lokalizacja

Polska
al. 1000 Lecia P. P. 10 lok. 2B
Białystok, 15-111

Social media

Medycyna estetyczna:
+48 537 777 951

+48 796 777 951

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-Piątek: 8 -20

Sobota/Niedziela: Zamknięte

 

Zapisz się i otrzymuj informacje o promocjach 🎁

Nie chcemy wysyłać spamu! Sprawdź naszą Polityka prywatności

PJK Consulting © 2023

<