Skip to content Skip to footer

Przerost piersi jest przyczyną problemów ze zdrowiem fizycznym i psychicznym wielu kobiet. Panie te często cierpią z powodu bólów kręgosłupa, spowodowanych jego zwyrodnieniem, a którego przyczyną jest właśnie przerost piersi. Choroba te uniemożliwia wielu kobietom wykonywanie codziennych czynności.

Redukcja piersi, mammoplastyka redukcyjna, jest operacją polegającą na usunięcie nadmiaru tkanki piersi poprzez jego wycięcie. Poza redukcją, dzięki tej procedurze unosi się pierś i nadaje jej nowy kształt.

Kto jest kandydatem?

Jest to operacja dla kobiet, które są w pełni zdrowe, ale odczuwają, że ich piersi są za duże i ograniczają ich codzienne czynności. Redukcja piersi może być również wskazana, jeśli odczuwasz bóle szyi, pleców, ramion, które mogą być skutkiem zbyt dużego biustu.

Operacja redukcji gruczołu pomoże Ci wrócić do komfortowego wykonywania codziennych czynności, ale pamiętaj, że wiąże się ona z pozostawieniem trwałych blizn.

Przed operacją

Sukces i bezpieczeństwo redukcji piersi zależą od Twojej szczerości w rozmowie z konsultującym chirurgiem plastykiem. Zostanie Ci zadanych wiele pytań dotyczących Twojego zdrowia, stylu życia i oczekiwań, dlatego przygotuj się na rozmowę z chirurgiem o powodach, dla których planujesz ten zabieg oraz jakie są Twoje oczekiwania i pożądany efekt końcowy operacji.

Istotne będą informacje dotyczące Twoich chorób towarzyszących, alergii na leki czy lekach, które przyjmujesz.

Poinformuj swojego chirurga o wcześniejszych operacjach i historii chorób piersi w rodzinie. Po zbadaniu Twoich piersi, lekarz przeanalizuje Twoją mammografię lub badanie usg.

Otrzymasz również istotne wskazówki, które pomogą przygotować Cię do operacji, m.in.:

  • zaprzestanie palenia tytoniu,
  • informacje dotyczące leków, których unikać,
  • właściwa technika higieny ran,
  • ograniczenia dotyczące jedzenia i picia dzień przed operacją.

Przebieg operacji

Redukcja piersi najczęściej polega na chirurgicznym wycięciu nadmiaru gruczołu, tkanki tłuszczowej i skóry okolicy piersi. W niektórych przypadkach liposukcja może być wykorzystana w połączeniu z leczeniem chirurgicznym.

Jeśli piersi są znacznie przerośnięte, możliwe, że kompleksy otoczki-brodawki zostaną odcięte od piersi i przyszyte ponownie w ich nowe miejsce.

Jest kilka metod redukcji piersi, ich wybór zależy od anatomii piersi, jej struktury, pożądanego efektu końcowego oraz od preferencji chirurga.

W zależności od wybranej techniki chirurgicznej, nacięcia skóry mogą przebiegać w różnych miejscach. Zostaną one oznaczone markerem przed operacją, a chirurg przedyskutuje z Tobą każdą z metod. Razem wybierzecie tę najlepszą dla Ciebie.

Znieczulenie

Operację wykonuje się w znieczuleniu ogólnym.

Po zabiegu

Operacja redukcji piersi uznawana jest za „duży” zabieg, w związku z tym istotne jest byś po operacji przestrzegała zaleceń swojego lekarza prowadzącego. Przed zabiegiem Twój chirurg plastyczny wyjaśni Ci przekaże konkretne instrukcje dotyczące czynności pooperacyjnych.

Po skończonym zabiegu, na miejsce operowane zostanie założone ubranie/opatrunek uciskowy.

Powrót do codziennych czynności możliwy jest zazwyczaj po ok. 1 tygodniu. Intensywny wysiłek fizyczny jest przeciwwskazany przez 6 tygodni po operacji piersi.

Możliwe powikłania

Poza powikłaniami związanymi ze znieczuleniem ogólnym, mogą pojawić się:

  • krwawienie,
  • zakażenie rany,
  • zaburzenia czucia na piersi i/lub brodawce sutkowej, które będą tymczasowe lub stałe.

Redukcja piersi poprawia ich kształt i wygląd, ale może być widoczna asymetria piersi, w szczególności, jeśli piersi nie były równe przed operacją. Pamiętaj, że możliwe będzie wykonanie operacji korygujących w przyszłości.

Ważne, abyś wiedziała, że gdy piersi zostaną zmniejszone, to możesz odczuwać, że inne partie ciała, np. brzuch, są większe.

Nie każda pacjentka kwalifikuje się do redukcji piersi, a Twoje możliwe powikłania mogą znacznie różnić się od innych pacjentek. Z tego powodu, przed operacją Twój chirurg plastyczny wyjaśni Ci możliwe ryzyko, powikłania i spodziewane efekty operacji.

Spodziewane efekty

Efekty redukcji piersi są widoczne przez długi czas. Twój nowy biust powinien uwolnić Cię od dolegliwości bólowych, które miałaś przed operacją. Piersi będą wyglądały na pełniejsze, młodsze i bardziej atrakcyjne. Z upływem czasu wygląd piersi może się zmienić, ze względu na proces starzenia, zmiany masy ciała, czynniki hormonalne czy grawitację.

Carella - logo
Lokalizacja

Polska
al. 1000 Lecia P. P. 10 lok. 2B
Białystok, 15-111

Social media

Medycyna estetyczna:
+48 537 777 951

+48 796 777 951

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-Piątek: 8 -20

Sobota/Niedziela: Zamknięte

 

Zapisz się i otrzymuj informacje o promocjach 🎁

Nie chcemy wysyłać spamu! Sprawdź naszą Polityka prywatności

PJK Consulting © 2023

<