Skip to content Skip to footer

Jak pozbyć się rumienia?

Rumień to zaczerwienienie skóry, które może mieć różne przyczyny, takie jak reakcje alergiczne, stres czy naczynia krwionośne znajdujące się blisko powierzchni skóry. Dla wielu osób rumień jest problemem estetycznym, który wpływa na ich samoocenę i komfort życia. Na szczęście istnieje kilka metod leczenia rumienia, a jedną z nich jest laserowe usuwanie rumienia. W tym wpisie przyjrzymy się tej nowoczesnej metodzie walki z rumieniem, omawiając jej działanie i efektywność.

Czym jest rumień? 

Rumień jest objawem chorobowym, który polega na zaczerwienieniu skóry w określonym obszarze. Może wystąpić na skutek infekcji bakteryjnej, wirusowej lub alergii. W przypadku chorób zakaźnych zwykle towarzyszą mu inne objawy, takie jak gorączka czy ból głowy. Warto udać się do lekarza w przypadku utrzymującego się rumienia, aby wykluczyć poważne schorzenia. Warto wiedzieć, że rumień można usunąć z pomocą lasera.

Jak leczy się rumień za pomocą lasera?

Laserowe leczenie rumienia polega na wykorzystaniu energii świetlnej do celowania w naczynia krwionośne odpowiedzialne za powstawanie rumienia. Podczas zabiegu laser emituje impulsy światła o określonej długości fali, które są selektywnie absorbowane przez hemoglobinę – barwnik krwi. W wyniku tego procesu naczynia krwionośne ulegają zamknięciu i zostają stopniowo wchłonięte przez organizm, co prowadzi do zmniejszenia zaczerwienienia skóry.

Efektywność laserowego usuwania rumienia

Usuwanie rumienia laserem jest uważane za jedną z najskuteczniejszych metod leczenia tego problemu skórnego. W zależności od rodzaju i nasilenia rumienia oraz użytego lasera, można uzyskać redukcję zaczerwienienia nawet o 50–80%. Często konieczne jest jednak wykonanie kilku zabiegów w celu uzyskania optymalnych rezultatów. Ważne jest także przestrzeganie zaleceń lekarza dotyczących pielęgnacji skóry po zabiegu oraz unikanie czynników prowokujących powstawanie rumienia.

Carella - logo
Lokalizacja

Polska
al. 1000 Lecia P. P. 10 lok. 2B
Białystok, 15-111

Social media

Medycyna estetyczna:
+48 537 777 951

+48 796 777 951

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-Piątek: 8 -20

Sobota/Niedziela: Zamknięte

 

Zapisz się i otrzymuj informacje o promocjach 🎁

Nie chcemy wysyłać spamu! Sprawdź naszą Polityka prywatności

PJK Consulting © 2023

<