Skip to content Skip to footer

Kriolipoliza – rewolucja w odchudzaniu

To nieinwazyjna metoda, która skutecznie redukuje tkankę tłuszczową poprzez jej miejscowe zamrażanie. Pozwala skutecznie wyszczuplić sylwetkę i nadać jej pożądany kształt, niwelując boczki, wystający brzuch czy zbyt szerokie uda poprzez pozbycie się nadmiaru tłuszczu w określonych obszarach ciała. Zabiegi są bezbolesne, a pacjent odczuwa jedynie chłód i delikatne szczypanie. Działanie 4-głowicowego urządzenia do kriolipolizy może być porównywalne z klasycznymi zabiegami liposukcji, a przy tym jest bezinwazyjne, co gwarantuje wyższy poziom bezpieczeństwa i brak konieczności rekonwalescencji po zabiegu.

Jak działa urządzenie do wymrażania tkanki tłuszczowej?

Urządzenie do kriolipolizy wyposażone jest w 4 silikonowe głowice wykorzystujące miejscowe, kontrolowane chłodzenie jako czynnik cząstkowo niszczący komórki tłuszczowe i podskórny tłuszcz. Taki proces nie uszkadza sąsiednich tkanek. Przeznaczeniem urządzenia jest usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej, modelowanie sylwetki, ujędrnianie skóry i redukcja cellulitu.

Dzięki temu, że urządzenie wyposażone jest w silikonowe głowice, zabiegi są bardziej komfortowe dla pacjenta. Dodatkowym atutem jest osobna silikonowa głowica przeznaczona do podbródka. Głowice mają ergonomiczny kształt, który zwiększa przyleganie, a tym samym zassanie tkanki. Podczas zabiegu pacjent leży w wygodnej pozycji. Na skórę w wybranym obszarze nakłada się specjalny żel, a następnie przykłada do niego głowicę urządzenia, która zasysa skórę i schładza ją oraz emituje niebieskie światło o długości fali równej 470 nm, przyspieszające krążenie krwi i tlenu. Cała procedura trwa około 45 minut.

kriolipoliza-przed-po-2
Przed / Po

Efekty zabiegu

Zabieg kriolipolizy powoduje uszkodzenie komórek tłuszczowych. Następnie zostają one usunięte z organizmu przez makrofagi, czyli komórki żerne układu immunologicznego. Ten proces zajmuje trochę czasu, dlatego na pierwsze widoczne efekty zabiegu trzeba poczekać kilka tygodni, a ostateczny rezultat jest widoczny po mniej więcej 4 miesiącach.

W wyniku jednego zabiegu można stracić nawet 1,5 centymetra w obwodzie obszaru ciała poddanego wymrażaniu dzięki usunięciu od 25 do 45 procent warstwy tłuszczu. Skóra staje się bardziej napięta, gładsza i ujędrniona, a cellulit zanika. W razie potrzeby kriolipolizę można powtórzyć, choć wielu pacjentom wystarcza jednorazowa procedura.

Dla kogo przeznaczona jest kriolipoliza?

Wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu jest nadmiar tkanki tłuszczowej zlokalizowany w następujących obszarach ciała:

  • podbródek,
  • okolice biustu,
  • plecy,
  • ramiona,
  • brzuch i talia,
  • uda,
  • wewnętrzna strona kolan.

Trzeba pamiętać, że kriolipoliza nie jest metodą leczenia otyłości, ale miejscowego wyszczuplania sylwetki.


Kriolipoliza
przed i po

BeforeBeforeAfter
PrzedPo
Carella - logo
Lokalizacja

Polska
al. 1000 Lecia P. P. 10 lok. 2B
Białystok, 15-111

Social media

Medycyna estetyczna:
+48 537 777 951

+48 796 777 951

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-Piątek: 8 -20

Sobota/Niedziela: Zamknięte

 

Zapisz się i otrzymuj informacje o promocjach 🎁

Nie chcemy wysyłać spamu! Sprawdź naszą Polityka prywatności

PJK Consulting © 2023

<