Kriolipoliza – rewolucja w odchudzaniu
To nieinwazyjna metoda, która skutecznie redukuje tkankę tłuszczową poprzez jej miejscowe zamrażanie. Pozwala skutecznie wyszczuplić sylwetkę i nadać jej pożądany kształt, niwelując boczki, wystający brzuch czy zbyt szerokie uda poprzez pozbycie się nadmiaru tłuszczu w określonych obszarach ciała. Zabiegi są bezbolesne, a pacjent odczuwa jedynie chłód i delikatne szczypanie. Działanie 4-głowicowego urządzenia do kriolipolizy może być porównywalne z klasycznymi zabiegami liposukcji, a przy tym jest bezinwazyjne, co gwarantuje wyższy poziom bezpieczeństwa i brak konieczności rekonwalescencji po zabiegu.
Jak działa urządzenie do wymrażania tkanki tłuszczowej?
Urządzenie do kriolipolizy wyposażone jest w 4 silikonowe głowice wykorzystujące miejscowe, kontrolowane chłodzenie jako czynnik cząstkowo niszczący komórki tłuszczowe i podskórny tłuszcz. Taki proces nie uszkadza sąsiednich tkanek. Przeznaczeniem urządzenia jest usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej, modelowanie sylwetki, ujędrnianie skóry i redukcja cellulitu.
Dzięki temu, że urządzenie wyposażone jest w silikonowe głowice, zabiegi są bardziej komfortowe dla pacjenta. Dodatkowym atutem jest osobna silikonowa głowica przeznaczona do podbródka. Głowice mają ergonomiczny kształt, który zwiększa przyleganie, a tym samym zassanie tkanki. Podczas zabiegu pacjent leży w wygodnej pozycji. Na skórę w wybranym obszarze nakłada się specjalny żel, a następnie przykłada do niego głowicę urządzenia, która zasysa skórę i schładza ją oraz emituje niebieskie światło o długości fali równej 470 nm, przyspieszające krążenie krwi i tlenu. Cała procedura trwa około 45 minut.
Efekty zabiegu
Zabieg kriolipolizy powoduje uszkodzenie komórek tłuszczowych. Następnie zostają one usunięte z organizmu przez makrofagi, czyli komórki żerne układu immunologicznego. Ten proces zajmuje trochę czasu, dlatego na pierwsze widoczne efekty zabiegu trzeba poczekać kilka tygodni, a ostateczny rezultat jest widoczny po mniej więcej 4 miesiącach.
W wyniku jednego zabiegu można stracić nawet 1,5 centymetra w obwodzie obszaru ciała poddanego wymrażaniu dzięki usunięciu od 25 do 45 procent warstwy tłuszczu. Skóra staje się bardziej napięta, gładsza i ujędrniona, a cellulit zanika. W razie potrzeby kriolipolizę można powtórzyć, choć wielu pacjentom wystarcza jednorazowa procedura.
Dla kogo przeznaczona jest kriolipoliza?
Wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu jest nadmiar tkanki tłuszczowej zlokalizowany w następujących obszarach ciała:
- podbródek,
- okolice biustu,
- plecy,
- ramiona,
- brzuch i talia,
- uda,
- wewnętrzna strona kolan.
Trzeba pamiętać, że kriolipoliza nie jest metodą leczenia otyłości, ale miejscowego wyszczuplania sylwetki.