Tatuaż zostaje na całe życie? Nic bardziej mylnego. Istnieje wiele skutecznych metod pozbycia się brzydkich i mało znaczących pamiątek tego rodzaju. My proponujemy zrobić to za pomocą laserów. Jak to działa?
Zasada działania lasera przy usuwaniu tatuażu
Laser może emitować 4 rodzaje fal o różnych długościach(1064, 650, 585 i 532 nm), a każda z nich uderza w określony kolor barwnika w tatuażu. Urządzenie łączy 14 trybów pracy na różnych rodzajach impulsów: piko-, nano-, mili- oraz mikrosekund. To sposób na usunięcie nawet tych tatuaży, które mają wiele barw Efekt? Żadnych śladów, blizn czy bólu. Po każdym zabiegu niechciany tatuaż lub makijaż permanentny stają się coraz jaśniejsze, aż w końcu po prostu zupełnie znikają.
Co jeszcze potrafi laser?
Na likwidowaniu niechcianych tatuaży czy makijażu permanentnego możliwości lasera wcale się nie kończą. Urządzenie to pozwala na usuwanie:
- zmian naczyniowych (pajączków),
- żylaków,
- rumienia,
- trądziku różowatego i pospolitego,
- grzybicy paznokci,
- wiotkiej skóry,
- blizn,
- rozstępów,
- przebarwień i melasmy,
- fotouszkodzeń i objawów fotostarzenia.
Laser stosuje się także w celu hamowania i niwelowania objawów starzenia się skóry. Zabiegi z jego wykorzystaniem podnoszą jej jędrność i poprawiają elastyczność. Laser innego rodzaju można natomiast wykorzystać do depilacji laserowej.
Jak wygląda laserowe usuwanie tatuażu?
Zabieg usuwania tatuażu z wykorzystaniem lasera składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich polega na przygotowaniu skóry do usuwania pigmentu. W tym celu używa się trybu frakcyjno-ablacyjnego, który tworzy na powierzchni naskórka mikroskopijne otwory, odprowadzające gaz i parę wodną w trakcie właściwego zabiegu, co zapewnia jego skuteczność.
Etap drugi obejmuje zastosowanie impulsu MaQX, czyli silnej fali fotoakustycznej, która – precyzyjnie skierowana przez operatora – rozbija znajdujące się w skórze barwniki na mniejsze cząsteczki. Są one na tyle niewielkie, że organizm jest w stanie samodzielnie je usunąć poprzez układ limfatyczny. Z każdym kolejnym zabiegiem pigmentu w skórze jest coraz mniej. Innowacyjność nowoczesnych laserów polega na tym, że efektywnie rozbijają one nie tylko ciemne, ale również jasne pigmenty, nie uszkadzając przy tym naskórka ani tkanek.