Skip to content Skip to footer

HIFU, czyli High-Intensity Focused Ultrasound, to skupiona wiązka fal dźwiękowych o dużym zasięgu pozwalająca z jednej strony wygładzić i napiąć skórę, niwelując zmarszczki i zwiotczenia, a z drugiej – skutecznie zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej. Technologia ta od dawna jest wykorzystywana w medycynie, między innymi do leczenia nowotworów. Ze względu na pozytywne efekty od kilku lat HIFU zyskuje również popularność jako jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Do jego najważniejszych zalet należy potwierdzona skuteczność, niska inwazyjność, wysoki poziom bezpieczeństwa i bezbolesność.

HIFU 3D – jedno urządzenie, wiele możliwości

HIFU 3D to technologia bezoperacyjnego liftingu skóry twarzy i ciała. Urządzenie wykorzystuje silnie skoncentrowaną wiązkę ultradźwięku, oddziałując na wiele problemów skóry, nie uszkadzając jej. Ultradźwięki koncentrują się na głębszych warstwach skóry oraz w tkance podskórnej.

Urządzenie HIFU doprowadza w tkankach do procesów:

  • termicznego – który polega na absorpcji fali ultradźwiękowej w tkankach, w wyniku czego temperatura wzrasta do ok. 60–70 stopni Celsjusza, co doprowadza do ich koagulacji,
  • mechanicznego – polegającego na wytworzeniu się pęcherzyków powietrza wewnątrz komórek, a w efekcie do wzrostu ciśnienia i zniszczenia ich struktur.

Na skutek tych procesów w tkankach dochodzi do mikrouszkodzeń i mikropoparzeń, a w rezultacie – do pobudzenia syntezy kolagenu. Zachodzi wówczas remodeling i odbudowa tkanek. Efekty? Poprawiony owal twarzy i ujędrniona skóra.

W zależności od dobranego przetwornika podczas zabiegu możemy oddziaływać na skórę właściwą, tkankę podskórną czy też warstwę mięśniowo-powięziową (SMAS). HIFU tworzy w skórze punkty koagulacji, które powodują skrócenie i napięcie włókien kolagenowych, przyczyniając się do wzmożenia efektu liftingu. Działając głębszym przetwornikiem, doprowadzamy do redukcji tkanki tłuszczowej. Urządzenie HIFU umożliwia również pracę na poziomie SMAS. Dzięki temu możliwa jest poprawa napięcia powięzi mięśniowej.

hifu-3d-innogy
Hifu-innogy-gowica

Dla kogo przeznaczony jest zabieg HIFU?

Zabieg z wykorzystaniem ultradźwięków pozwala odmłodzić wygląd twarzy i szyi poprzez poprawę jędrności skóry i wymodelowanie poszczególnych obszarów (kości policzkowych, podbródka, owalu twarzy, łuków brwiowych itp.). HIFU można stosować także na ciało – chętnie decydują się na to kobiety po ciąży oraz osoby, którym po znacznej utracie wagi pozostał nadmiar luźnej skóry.

hifu^11

Wskazania do zabiegów:

  • nagromadzona tkanka tłuszczowa,
  • opadające powieki,
  • lifting policzków,
  • obwisła skóra,
  • brak jędrności skóry również po ciąży,
  • podwójny podbródek,
  • zmarszczki grawitacyjne.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by zabiegi HIFU stosować równolegle z innymi metodami modelowania sylwetki i ujędrniania skóry, na przykład masaż podciśnieniowy czy Zaffiro.

Spodziewane efekty

Rezultatem zabiegów HIFU jest napięcie zwiotczałej skóry, jej odbudowa i głęboka regeneracja. Dzięki temu można uzyskać młodszy wygląd, wyostrzyć kontury twarzy i zmniejszyć pory. Z kolei w okolicach brzucha, ud, pośladków, piersi czy ramion HIFU pozwala zlikwidować nadmiar tkanki tłuszczowej, nadając sywetce pożądany kształt, a także usunąć rozstępy, blizny i przebarwienia.

Na ostateczny efekt zabiegu trzeba poczekać nawet kilka miesięcy – w tym czasie skóra się odbudowuje. Warto uzbroić się w cierpliwość, ponieważ rezultaty utrzymują się długo, a do ich uzyskania w wielu przypadkach wystarczy już jedna sesja.

Hifu 3D
przed i po

BeforeBeforeAfter
PrzedPo
Carella - logo
Lokalizacja

Polska
al. 1000 Lecia P. P. 10 lok. 2B
Białystok, 15-111

Social media

Medycyna estetyczna:
+48 537 777 951

+48 796 777 951

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-Piątek: 8 -20

Sobota/Niedziela: Zamknięte

 

Zapisz się i otrzymuj informacje o promocjach 🎁

Nie chcemy wysyłać spamu! Sprawdź naszą Polityka prywatności

PJK Consulting © 2023

<