Skip to content Skip to footer

Trądzik to zapalna choroba skóry, występująca najczęściej w procesie dojrzewania, gdy młody organizm przechodzi zmiany hormonalne. Ale nie tylko. Na to schorzenie cierpią również dorośli i małe dzieci. Istnieje wiele metod leczenia trądziku, ale praktyka pokazuje, że w wielu przypadkach są one skuteczne jednynie częściowo lub wcale, a problem po pewnym czasie powraca. Jak zatem efektywnie przeciwdziałać trądzikowi? Oferujemy nowy sposób.

Przełom w leczeniu trądziku

Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych opatentowali innowacyjną metodę walki z trądzikiem za pomocą fluorescencji. Nie ulega wątpliwości, że to szansa dla milionów Polaków borykających się z problemem trądziku. Do tej pory leczenie wymagało zastosowania agresywnej farmakologii opartej na lekach wywołujących wiele skutków ubocznych oraz inwazyjnych metod. Nowa technologia zmienia ten schemat, zapewniając zabieg w pełni bezpieczny i nie tylko bezbolesny, ale wręcz przyjemny dla pacjenta. Trwa on zaledwie 9 minut i jest całkowicie nieinwazyjny.

tradzik

Na czym polega ta metoda leczenia trądziku?

Zabiegi przeprowadza się dwa razy w tygodniu. Na oczyszczoną skórę nakładany jest specjalny żel. Następnie naświetla się ją przez 9 minut lampą emitującą światło LED o różnej długości fal, podczas gdy pacjent pozostaje w komfortowej pozycji leżącej. Żel jest usuwany, a skóra zostaje oczyszczona i nawilżona. Unikatowa formuła żelu fotokonwertującego przemienia światło niebieskie we fluorescencyjną energię świetlną, a ta przenika głęboko w skórę, aktywując jej procesy lecznicze oraz naprawcze. Skóra zostaje pobudzona do samodzielnej naprawy, dzięki czemu efekty są zaskakująco dobre i długotrwałe. Skuteczność tej technologii została udokumentowana w warunkach klinicznych, co potwierdza certyfikat medyczny oraz amerykański certyfikat FDA (Agencji Żywności i Leków).

Kleresca-dzialanie-6-1
Na oczyszczoną skórę nakładany jest żel.
Kleresca-dzialanie-6-2
Naświetlamy skórę przez 9 minut.
Kleresca-dzialanie-6-3
Żel jest usuwany, a skóra jest oczyszczona i nawilżona.

Korzyści z zabiegów

Zabiegi bazujące na amerykańskiej technologii leczenia trądziku przynoszą pacjentom wiele korzyści. Najważniejszą z nich jest oczywiście redukcja lub całkowita likwidacja zmian skórnych: grudek, krost, wyprysków, torbieli ropnych i tym podobnych oraz ograniczenie stanów zapalnych. Na tym jednak nie koniec – pacjenci poddający się serii zabiegów odnotowują również:

 • wzrost poziomu produkcji kolagenu,
 • zredukowanie oznak starzenia się skóry,
 • redukcję zmarszczek i porów,
 • zanikanie blizn potrądzikowych,
 • poprawę struktury skóry,
 • wsparcie procesów gojenia,
 • zniwelowane zaczerwienienia,
 • pobudzenie naturalnych mechanizmów naprawczych skóry.

Jak łatwo zauważyć, jest to zabieg kompleksowo poprawiający wygląd i kondycję skóry, pobudzający ją do odbudowy tkanek, podobnie jak laser pozwalający na usuwanie przebarwień.

Wskazania do zabiegów

Komu polecane są zabiegi leczenia trądziku z użyciem fluorescencji? Oto lista objawów, które stanowią wskazanie do zabiegu:

 • występowanie trądziku pospolitego,
 • występowanie trądziku różowatego (zmiany zapalne, rumień, blizny),
 • blizny potrądzikowe,
 • oznaki starzenia się skóry,
 • brak jędrności skóry.

Sesje leczenia trądziku są bezpieczne dla pacjentów – zabieg nie niszczy komórek skóry i nie powoduje skutków ubocznych. Poddawać się im mogą również kobiety w ciąży oraz w okresie laktacji. Zabiegi przeprowadza się przez cały rok, ponieważ nie sprawiają one, że skóra staje się wrażliwa na światło. Efekty widoczne są już po kilku sesjach, a długość trwania całej terapii dobiera się w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. Warto podkreślić, że bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych aktywności – nie zaleca się jedynie korzystania z sauny i solarium.

Carella - logo
Lokalizacja

Polska
al. 1000 Lecia P. P. 10 lok. 2B
Białystok, 15-111

Social media

Medycyna estetyczna:
+48 537 777 951

+48 796 777 951

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-Piątek: 8 -20

Sobota/Niedziela: Zamknięte

 

Zapisz się i otrzymuj informacje o promocjach 🎁

Nie chcemy wysyłać spamu! Sprawdź naszą Polityka prywatności

PJK Consulting © 2023

<