Skip to content Skip to footer

Na czym polega laserowy lifting twarzy?

Laserowy lifting twarzy to nowoczesna, nieinwazyjna metoda odmładzania skóry, która zdobywa coraz większą popularność wśród osób pragnących wygładzić zmarszczki, ujędrnić skórę i poprawić jej koloryt. Ta innowacyjna technika wykorzystuje energię lasera do stymulowania procesów regeneracyjnych w skórze, co prowadzi do zauważalnej poprawy jej wyglądu. Warto przyjrzeć się bliżej tej metodzie i dowiedzieć się, jakie są jej zalety oraz na czym dokładnie polega zabieg.

Jak działa laserowy lifting twarzy

Laserowy lifting, inaczej endolifting, opiera się na zastosowaniu lasera frakcyjnego, który emituje wiązkę światła o określonej długości fali. Podczas zabiegu energia lasera przenika przez warstwy skóry, powodując mikroskopijne uszkodzenia w tkance. W odpowiedzi na te uszkodzenia organizm uruchamia procesy naprawcze, które prowadzą do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastyny – białek odpowiedzialnych za jędrność i sprężystość skóry.

Endolifting twarzy składa się z 4 etapów:

  1. skanowanie wewnętrznych mięśni w jamie ustnej, bocznych mięśni jarzmowych oraz górnej i dolnej części ust. Celem tego etapu jest zarysowanie kątów żuchwy i wypełnienie bruzd nosowo-wargowych;
  2.  kolejny etap bazuje na selektywnym aplikowaniu na skórę impulsów lasera w celu spłycenia drobnych zmarszczek, poprawy jakości skóry, spotęgowania jej zagęszczenia;
  3.  głęboki termolifting, dopełnienie poprzednich etapów zabiegu, aby poprawić wygląd zewnętrzny skóry: by ta stała się rozświetlona, by nierówności uległy spłyceniu oraz by zamknąć pory;
  4.  lifting powiek górnych i dolnych.

Dzięki temu zabiegowi możliwe jest osiągnięcie efektu liftingu bez konieczności przeprowadzania inwazyjnych procedur chirurgicznych. Laserowy lifting twarzy pozwala na precyzyjne i kontrolowane oddziaływanie na wybrane partie skóry, co sprawia, że efekty są bardziej naturalne i długotrwałe.

Zastosowanie laserowego liftingu twarzy

Laserowy lifting twarzy może być stosowany w celu rozwiązania różnych problemów estetycznych, takich jak zmarszczki, zwiotczenie skóry, blizny czy przebarwienia. Zabieg ten jest szczególnie polecany dla osób, które zauważyły pierwsze oznaki starzenia się skóry, takie jak utrata jędrności czy pojawienie się drobnych zmarszczek. W Białymstoku endolifting twarzy można wykonać w naszej klinice Carella.

Efekty endoliftingu twarzy

Efekty laserowego liftingu twarzy są widoczne już po pierwszym zabiegu, na pełne rezultaty należy poczekać 3 miesiące. Skóra staje się wyraźnie jędrniejsza, zmarszczki są wygładzone, a koloryt skóry ujednolicony. Ponadto zabieg ten przyczynia się do redukcji blizn, przebarwień oraz innych niedoskonałości skóry.

Warto podkreślić, że efekty laserowego liftingu twarzy są długotrwałe – utrzymują się nawet do roku. Oczywiście, aby zachować młody wygląd skóry na dłużej, warto dbać o jej kondycję na co dzień, stosując odpowiednie kosmetyki oraz chroniąc ją przed szkodliwym działaniem promieniowania UV.

Carella - logo
Lokalizacja

Polska
al. 1000 Lecia P. P. 10 lok. 2B
Białystok, 15-111

Social media

Medycyna estetyczna:
+48 537 777 951

+48 796 777 951

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-Piątek: 8 -20

Sobota/Niedziela: Zamknięte

 

Zapisz się i otrzymuj informacje o promocjach 🎁

Nie chcemy wysyłać spamu! Sprawdź naszą Polityka prywatności

PJK Consulting © 2023

<