Skip to content Skip to footer

Przetoka okołoodbytnicza jest to nieprawidłowe połączenie pomiędzy światłem odbytnicy, a skórą okolicy pośladków. Przetoka powstaje na skutek procesów ropnych toczących się w okolicy odbytu. Punktem wyjścia powstania ropni, a w następstwie przetoki okołoodbytniczej mogą być: gruczoły odbytowe, gruczoły potowe, torbiel zatoki włosowej, choroba uchyłkowa, choroba Leśniowskiego-Crohna.

Leczenie przetok odbytu przy pomocy lasera to minimalnie inwazyjny zabieg o niskim odsetku powikłań, który nie niesie ze sobą ryzyka uszkodzenia zwieraczy odbytu. Zabieg składa się z kilku etapów. Pierwszym jest drenaż przetoki. Następnie poprzez wprowadzony gumowy dren w kanale przetoki umieszcza się włókno lasera. Kolejnym etapem jest stopniowa obliteracja kanału przetoki. Ostatnim etapem procedury jest zamknięcie szwem chirurgicznym otworu wewnętrznego przetoki.

Leczenie przetok laserem jest wysoce komfortowe dla pacjenta i pozwala na uniknięcie uszkodzenia zwieraczy. Należy jednak pamiętać, iż nie każda przetoka kwalifikuje się do leczenia laserowego i w takich przypadkach konieczne jest leczenie chirurgiczne. Decyzja o rodzaju zabiegu podejmowana jest indywidualnie w trakcie konsultacji z proktologiem

Carella - logo
Lokalizacja

Polska
al. 1000 Lecia P. P. 10 lok. 2B
Białystok, 15-111

Social media

Medycyna estetyczna:
+48 537 777 951

+48 796 777 951

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-Piątek: 8 -20

Sobota/Niedziela: Zamknięte

 

Zapisz się i otrzymuj informacje o promocjach 🎁

Nie chcemy wysyłać spamu! Sprawdź naszą Polityka prywatności

PJK Consulting © 2023

<