Skip to content Skip to footer

Jakie zabiegi chirurgii plastycznej są najczęściej wykonywane w Polsce?

Zainteresowanie operacjami plastycznymi nieustannie rośnie i coraz więcej osób decyduje się na zabieg poprawiający wygląd poszczególnych obszarów twarzy i ciała. Polska nie jest żadnym wyjątkiem, co potwierdza stale powiększające się grono zadowolonych pacjentów klinik chirurgii plastycznej – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jakie zabiegi cieszą się największą popularnością wśród Polek i Polaków? Zapraszamy na krótki przegląd.

Popularne operacje plastyczne twarzy 

Mówi się, że twarz jest zwierciadłem duszy – zdecydowanie na nią właśnie zwracamy największą uwagę w kontakcie z innymi ludźmi. Większości osób zależy, by ich oblicze było symetryczne i proporcjonalne, a także jak najdłużej zachowało młody wygląd. Stąd ogromna popularność zabiegów takich jak plastyka nosa, korekta opadających powiek (blefaroplastyka) oraz plastyka uszu. Oznaki starzenia w postaci wiotczejącej skóry i zmarszczek skutecznie redukuje natomiast lifting twarzy i szyi – jeden z najczęściej wybieranych zabiegów chirurgii plastycznej.

Zabiegi chirurgiczne modelujące sylwetkę 

Współczesna medycyna estetyczna pozwala w bezpieczny i efektywny sposób zniwelować wiele niedoskonałości sylwetki i poczuć się lepiej we własnej skórze. Polacy chętnie korzystają z tej możliwości, wybierając zabiegi takie jak:

  • operacja piersi – przede wszystkim powiększanie biustu i jego unoszenie, a w przypadku mężczyzn ginekomastię, czyli redukcję nadmiaru tkanki z tego obszaru;
  • liposukcja – czyli modelowanie sylwetki poprzez odsysanie nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranych obszarów ciała;
  • plastyka powłok brzusznych – poprawa kształtu brzucha poprzez usunięcie zwisającego fałdu skórno-tłuszczowego.

Polki coraz częściej decydują się także na zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej, głównie labioplastykę (korekcję kształtu warg sromowych).

Carella - logo
Lokalizacja

Polska
al. 1000 Lecia P. P. 10 lok. 2B
Białystok, 15-111

Social media

Medycyna estetyczna:
+48 537 777 951

+48 796 777 951

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-Piątek: 8 -20

Sobota/Niedziela: Zamknięte

 

Zapisz się i otrzymuj informacje o promocjach 🎁

Nie chcemy wysyłać spamu! Sprawdź naszą Polityka prywatności

PJK Consulting © 2023

<